Helldivers 2 już bez problemów z serwerami. Twórcy zapowiadają „ekscytującą” zawartość

27 lutego 2024,
14:15
Arek Grabowski
Gracz Helldivers 2 strzelający z ogromnej broni laserwowej w nocy

Przez ostatni czas Helldivers 2 miało ogromne problemy z serwerami. Doszło do tego, że sam właściciel Arrowhead Studios powiedział, by „kupić grę później”, jak wszystko zostanie rozwiązane. Ostatecznie udało się naprawić serwery. Arrowhead Studios poinformowało o rozwiązaniu najważniejszych problemów gry. Przez cały weekend udało się obsłużyć wszystkich graczy – zwiększono maksymalny próg do 800 tys.

Szef Arrowhead Studios, Johan Pilestedt, powiedział, że teraz deweloperzy przejdą do usprawniania tytułu oraz wprowadzania „ekscytujących” nowości. Gracze od początku czekali, by pojawiła się kolejna zawartość – twórcy jednak zadbali w pierwszej kolejności o komfort i rozwiązali najważniejsze problemy.

Plany twórców wobec Helldivers 2 mogą być ogromne

Niedawno twórcy informowali, że roadmapa dla Helldivers 2 musi zostać zaktualizowana. Zaplanowanych nowości będzie jeszcze więcej, niż początkowo zakładano, ponieważ gra zyskała niespodziewanie ogromną popularność. Teraz Arrowhead planuje naprawdę dużo zwartości w porównaniu z początkowymi planami.

Oprócz tego studio zatrudnia kolejnych pracowników. Bardziej ambitne plany wymagają więcej mocy przerobowych. To także świadczy o ogromnych planach studia wobec Helldivers 2.