Hearthstone – kolejne rozszerzenie coraz bliżej. Zaprezentowano zwiastun

Nadchodzące Voyage to the Sunken City do Hearthstone’a już w kwietniu. Co nowego czeka fanów? W jaki sposób otrzymać darmową kartę legendarnego stronnika? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

20 marca 2022
Na skróty
  • Rozszerzenie do Hearthsone’a o nazwie Voyage to the Sunken City dodaje aż 135 nowych kart.
  • Będzie miała miejsce zmiana w balansie rozgrywki, a to za sprawą dodania dwóch słów kluczowych: „Kolos” oraz „Wyłów kartę”.
  • Premiera na całym świecie nastąpi 12 kwietnia 2022 roku.

Najpopularniejszą od kilku lat karcianką na growym rynku zdecydowanie jest Hearthstone. Produkcja Blizzarda słynie z tego, że jest cały czas rozwijana i ulepszana, co zapobiega nudzie i rutynie. Wielkimi krokami przybywa nowy dodatek pod tytułem Voyage to the Sunken City (Wyprawa do Zatopionego Miasta). Wraz z nim zarówno usprawnienia rozgrywki, jak i rozwinięcie – już bardzo bogatej – talii do gry.

Zmiany z nadejściem Voyage to the Sunken City

Najbliższe rozszerzenie do Hearthstone’a przyniesie graczom aż 135 świeżych kart. Pojawi się także kolejny rodzaj stronników: opętane żądzą władzy mściwe Nagi, które doprowadziły do zagłady swoją cywilizację i zostały przeklęte na wieki.

Nowe słowa kluczowe

W tym aspekcie rywalizacji dodano kolejne dwie zmiennie, a są to:

  • „Wyłów kartę” – pozwala spojrzeć na ostatnie trzy pozycje w talii, po czym wybrać jedną, która zostanie umieszczona na wierzchu;
  • „Kolos” – stronnicy oznaczeni tym słowem kluczowym mają dodatkowe kończyny zapewniające synergię z korpusem; kończyny przyzywane są zawsze, gdy „Kolosalny” stronnik trafi na planszę, nawet jeśli nie został zagrany z ręki.
Plansza do gry w Heartstone z motywem z nadchodzącego dodatku
Źródło: PlayHearthstone

Data premiery dodatku do Hearthstone

Na najnowsze rozszerzenie do sztandarowego tytułu Blizzarda nie trzeba będzie czekać zbyt długo. Debiut dodatku do Hearthstone’a na całym świecie nastąpi 12 kwietnia 2022 roku.

Warto przypomnieć, że logując się do gry po ostatniej aktualizacji (22.6), można otrzymać darmową kartę legendarnego stronnika – Mistrza Ostrzy Okani. Zainteresowanych szczegółami ostatniej łatki do Hearthstone’a odsyłam na stronę gry.

UWaga! Gorące informacje!