Guerrilla Games ma podobno zwolnić 10% pracowników studia. Pracę straci około 40 osób

28 lutego 2024,
07:00
Kaja Piaścik
Aloy z łukiem

Według informacji przekazanych holenderskiej gazecie AD odpowiedzialne za serię Horizon studio Guerrilla Games zwalnia 10% zespołu, czyli około 40 z ponad 400 zatrudnionych osób.

Cięcia kadrowe odbywają się w ramach restrukturyzacji w Sony Interactive Entertainment, w wyniku której pracę straci podobno łącznie około 900 osób we wszystkich spółkach należących do firmy. Według doniesień ze względu na zwolnienia w brytyjskiej firmie Firesprite została już anulowana gra Twisted Metal. Zmiany mają dotknąć także Insomniac, czyli twórców Marvel’s Spider-Man, oraz Naughty Dog, dewelopera The Last of Us.

Holenderskie studio Guerrilla aktualnie przygotowuje się do wydania Horizon Forbidden West Complete Edition na PC – tytuł wraz z DLC Burning Shores pojawi się 21 marca. W produkcji jest także kolejna odsłona przygód Aloy oraz projekt multiplayer w uniwersum Horizon.

Do maja zeszłego roku sprzedaż gier z serii Horizon przekroczyła 32 miliony, z czego najnowsza część, Horizon Forbidden West, mogła pochwalić się ponad 8 milionami sprzedanych kopii od premiery w lutym 2022 roku.