fbpx

GTA: Wisła Płock. Klub piłkarski wypuścił filmik parodiujący Grand Theft Auto

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Klub piłkarski z Płocka, aby uczcić przedłużenie kontraktu ze swoim zawodnikiem… wypuścił filmik parodiujący kultowe Grand Theft Auto: San Andreas.

Na skróty
  • Klub piłkarski Wisła Płock przedłużyła kontrakt ze swoim piłkarzem.
  • Aby uczcić to wydarzenie, epika klubu stworzyła filmik parodiujący GTA: San Andreas.
  • Filmik zaskakująco dobrze oddaje wszystkie detale, za które gracze zapamiętali tę kultową odsłonę serii.

Nie myślałem, że kiedykolwiek na łamach tego serwisu będę pisał o polskiej piłce nożnej. Sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej, kiedy klub piłkarski przy okazji tego wydarzenia wypuszcza niecodzienny spot promocyjny.

GTA w Płocku

Jak na krótką, zaledwie dwuminutową produkcję, zespołowi z Płocka udało się upchnąć w nim masę detali i odniesień zarówno do samej gry, jak i historii klubu. Mamy przede wszystkim znany wszystkim interfejs gry. Mamy statystyki postaci, minimapę, lokację, w której się znajdujemy, nazwy auta, do jakich wsiada bohater spotu, czy interfejs radia w samochodzie. Warto zwrócić uwagę na stan portfela. Wynosi on dokładnie 1947 $, a w 1947 roku powstał właśnie klub piłkarski znany dzisiaj jako Wisła Płock. Filmik ukazuje też pamiętne elementy rozgrywki: cutscenki z nazwą misji, zakupy w sklepie odzieżowym czy charakterystyczny montaż migawek z intro gry. Zdecydowanie najfajniejszą cechą materiału jest ukazanie koślawych i drewnianych animacji, jakimi raczyły nas produkcje Rockstar Games powstałe na silniku RenderWare. Całość dopełnia oczywiście odpowiednia muzyka i efekty dźwiękowe. Filmik możecie zobaczyć poniżej:

Kim jest bohater filmu?

Zapewne są wśród naszych czytelników fani piłki nożnej, więc dokończę artykuł kilkoma informacjami o samym zawodniku, wokół którego kręci się akcja filmiku.

Piotr Tomasik podczas meczu
Piotr Tomasik (z lewej) w barwach Wisły Płock

Piotr Tomasik urodził się 31 października 1987 roku w Krakowie. Jest bratem innego piłkarza, Tomasza Tomasika, który zakończył profesjonalną karierę w 2014 roku. Młodszy z Tomasików pierwsze kroki w piłkarskim świecie stawiał w sekcji młodzieżowej Hutnika Karków, gdzie występował w sezonie 2004–2005. Następnie grał w takich klubach, jak Polonia Bytom, Jagiellonia Białystok czy Lech Poznań. Od 2019 roku jest piłkarzem Wisły Płock. Specjalizuje się w grze na pozycjach obrońcy i pomocnika. Warto wspomnieć, że zaliczył również występ w młodzieżowej Reprezentacji Polski do lat 23. Nie zaskoczę nikogo, dodając, że Piotra Tomasika znaleźć możecie również w najnowszej odsłonie popularnego cyklu gier sportowych, czyli FIFA 21.

Z naszej strony bardzo doceniamy poczucie humoru Tomasika oraz całej ekipy Wisły Płock i życzymy wielu sukcesów w dalszej karierze!