fbpx

Gry na YouTube? Google testuje nową funkcję

26 czerwca 2023,
07:00
Mateusz Skowron
Strona główna YouTube'a

Według artykułu opublikowanego na łamach serwisu Wall Street Journal, Google testuje nowy produkt o nazwie „Playables”, który dostępny będzie za pośrednictwem platformy Youtube. Tak wynika z wewnętrznej korespondencji wysłanej do pracowników Googla, która wspomina o możliwości grania na urządzeniach mobilnych w gry bezpośrednio przy pomocy platformy służącej do tej pory za miejsce publikacji i strumieniowania wideo.

Playables – nowy funkcja starego Youtube’a

Z udostępnionego artykuły wynika, że Playables umożliwi graczom rozgrywkę za pośrednictwem aplikacji YouTube głównie na urządzeniach mobilnych, która funkcjonalnością będzie nieco przypominać poprzedni produkt korporacji – Google Stadia. Obecnie nie wiadomo jednak, czy nowy produkt będzie wykorzystywać tę samą technologię, co Stadia, ani jakie tytuły będą dostępne w bibliotece tuż po premierze nowej funkcji.

Wiadomo natomiast, że Google prowadzi testy nowego produktu, który ma zapewnić użytkownikom – za pośrednictwem Internetu – dostęp do gier online bezpośrednio na platformie YouTube. Gry rzekomo mają zostać udostępnione także w formie stacjonarnej, czyli przez przeglądarkę z poziomu komputera. Przewagą Playables może być fakt, że YouTube posiada już potężną bazę użytkowników, w tym premium, do których będzie znacznie łatwiej dotrzeć, niż za pośrednictwem zupełnie nowego produktu, jakim był Google Stadia.