fbpx

Gra Lemnis Gate od wydawnictwa Frontier Foundry zostanie usunięta ze sprzedaży

Po niecałych dwóch latach Ratloop Games i Frontier Foundry żegnają się z jedną z najbardziej skomplikowanych sieciowych strzelanek, Lemnis Gate. Dość oryginalna koncepcja gry nie przypadła graczom do gustu na tyle, aby utrzymać się dłużej na rynku.

Niespełna dwa lata od debiutu Lemnis Gate gra zostanie wycofana ze sprzedaży. Studio deweloperskie Ratloop Games i wydawca Frontier Foundry ogłosili, że od 11 kwietnia roku tytuł nie będzie już dostępny na żadnej platformie, a serwery będą utrzymywane do 11 lipca 2023 roku.

Lemnis Gate to ambitny projekt, który mamy zaszczyt wspólnie realizować, dlatego ze smutkiem dzielimy się dziś tą wiadomością.

Oświadczenie Ratloop Games Canada i Frontier Foundry

Pomimo nazwania gry przez twórców „rewolucyjną, turową, strategiczną strzelanką pierwszoosobową” po wydaniu produkcji we wrześniu 2021 roku Lemnis Gate nie zyskało dużej popularności na PC.

Nadchodzi pożegnanie z Lemnis Gate

Użytkownicy konsol dalej będą mogli kontynuować grę w trybie lokalnym wieloosobowym i treningowym, jednak na PC od podanej daty nie będzie to możliwe. Przedstawiciele firm podziękowali fanom Lemnis Gate za zainteresowanie i wsparcie oraz wyrazili, że bardzo lubią patrzeć jak społeczność wymyśla niesamowite strategie bitewne.

Rozgrywka Lemnis Gate to trwające 25 sekund tury, w trakcie których gracz musi wykonać swój ruch. Polega on na strzeleniu do przeciwnika lub ukryciu się. Każdy ma także możliwość wpłynięcia na wcześniej wykonane tury i zmianę biegu wydarzeń. Do dyspozycji w grze jest wiele postaci o różnych umiejętnościach, dopasowanych do odmiennych jej stylów.