Gotham Knights całkowicie odświeży serię gier o Batmanie

Gotham Knights ma szansę stać się całkowicie nowym otwarciem w historii gier tworzonych wokół Batmana i DC Universe. Dlaczego? Przeczytajcie, co do powiedzenia na ten temat ma twórca scenariusza do nadchodzącej produkcji WB Games Montreal.

16 lutego 2021
Na skróty
  • Mitch Dyer udzielił wywiadu amerykańskiemu Las Vegas Review-Journal, w którym skupił się na swojej pracy w branży gier wideo.
  • Fabularzysta podzielił się osobistymi wrażeniami związanymi z jego najnowszym projektem, czyli grą Gotham Knights.
  • Dyer największą nadzieję pokłada w koncepcie rozgrywki czterema różnymi bohaterami.

Mitch Dyer, czyli scenarzysta studia WB Games Montreal, który jest członkiem zespołu odpowiedzialnego za powstające Gotham Knights, w krótkim wywiadzie udzielonym redakcji serwisu Las Vegas Review-Journal opowiedział nieco o jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku. Najnowsza pozycja z cyklu gier o Batmanie to RPG akcji z otwartym światem, w którym gracz będzie miał możliwość wybierać między dostępnymi bohaterami (Nightwing, Robin, Batgirl oraz Red Hood), z których każdy oferuje unikalny zestaw umiejętności i charakteryzuje się własnym niepowtarzalnym stylem rozgrywki.

Gotham Knights trafi w gusta graczy, którzy dotychczas stronili od Batmana

Dyer zwrócił uwagę na fakt, że w Gotham Knights w końcu całą swoją uwagę skupimy na postaciach innych niż Bruce Wayne i jego alter ego. Już samo to generalne przebudowanie struktury podejścia do zabawy w świecie opartym o uniwersum DC Comics ma być kluczową osią zmian, co może sprawić, że nadchodząca produkcja będzie zupełnie inna od tego, czego mieliśmy okazję doświadczyć do tej pory. Taki zabieg ma również uczynić tytuł dużo bardziej przystępnym dla graczy różniących się między sobą upodobaniami w zakresie gameplayu.

Świeże, wyjątkowe podejście do uniwersum DC Comics tworzy z Gotham Knights tytuł szczególnie angażujący, a sposób, w jaki do tego dążymy w trakcie postępujących prac, jest dla mnie niewiarygodnie satysfakcjonujący.

Mitch Dyer

Przed zasileniem zespołu WB Games Montreal scenarzysta pracował przy innej wysokobudżetowej produkcji w równie nobilitującym towarzystwie. Dyer wspólnie z ekipą Motive Studios przygotowywał grę Star Wars: Squadrons, czyli pierwszoosobowy symulator starć w kosmosie, w którym gracz ma okazję wcielić się w rolę pilota gwiezdnowojennych myśliwców. Tytuł zadebiutował niedawno, bo w październiku ubiegłego roku, jednak twórcy już w maju planują zakończyć oficjalne wsparcie produkcji.

Dyer w wywiadzie opowiedział również o tym, co szczególnie zainteresowało go w Gotham Knights. Najważniejszy powód to możliwość wcielenia się w cztery różne wybitne postacie znane ze świata Batmana. „Byłem fanem tego projektu odkąd tylko został ujawniony podczas wydarzenia DC FanDome w sierpniu 2020 roku” – przyznał scenarzysta.

Gotham Knights póki co nie otrzymało dokładnej daty premiery, jednak debiut na komputerach osobistych klasy PC oraz konsolach PlayStation i Xbox obu generacji ma odbyć się jeszcze w tym roku.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!