fbpx

Gildie łączące frakcje w World of Warcraft? Blizzard rozważa taką koncepcję

Gracze chcieliby tworzyć gildie łączące frakcje w World of Warcraft. Dyrektor produkcji zapewnia, że Blizzard rozważa taką opcję, ale może to być odległa przyszłość.

Wiele gier MMORPG oferuje tworzenie gildii, które łączą graczy niezależnie od ich rasy i profesji. O ile w takim Guild Wars 2 wszyscy jesteśmy „po jednej stronie”, o tyle w World of Warcraft mamy do wyboru Hordę i Przymierze, które są sobie przeciwne, albo jedną z ras neutralnych. Jednak fabuła, a łączenie graczy to dwie zupełnie różne rzeczy.

Zaczęło się od najazdów pomiędzy frakcjami, a potem dodano wspólne instancje. Kolejnym logicznym elementem jest możliwość tworzenia gildii, niezależnie po czyjej stronie się stoi, a Blizzard sam przyznaje, że rozważa taką możliwość. Zwłaszcza że nieśmiałe próby tej mechaniki pojawiły się w łatce Shadowlands 9.2.5, Eternity’s End.

Kiedy gildie międzyfrakcjowe pojawią się w World of Warcraft?

Dyrektor produkcji Pat Dawson niestety nie potrafi określić dokładnej daty uruchomienia tej funkcji dla całej gry. Zdaje on sobie sprawę, że jest to bardzo pożądana rzecz i zapewnia, że Blizzard rozważa jej wprowadzenie, ale aktualnie nie potrafi podać, kiedy to nastąpi.

frakcje w WOW
Źródło: Blizzard

World of Warcraft nadal ewoluuje, więc funkcja łączenia się w gildie niezależnie od frakcji zostanie w końcu dodana, ale niestety może to nastąpić później niż wcześniej.