Genesis Thor 660 – bezprzewodowa klawiatura mechaniczna o rozmiarze TKL

Genesis Thor 660 to klawiatura mechaniczna działająca nie tylko w trybie przewodowym, ale również bezprzewodowym, z użyciem protokołu Bluetooth. To idealna propozycja dla użytkowników, którzy nie chcą się czuć ograniczeni długością przewodu USB.

17 lutego 2022

Genesis Thor 660 to bezprzewodowa klawiatura mechaniczna wyposażona w switche Gateron RED o żywotności 50 milionów kliknięć. Przeznaczone są one dla miłośników przełączników liniowych, ich siła nacisku wynosi 45 g (±10 g), a punkt aktywacji ok 2,0 mm (±0,6 mm). Genesis Thor 660 cechuje się kompaktowymi rozmiarami (293 × 102 × 39 mm), posiada 61 klawiszy (TKL, inaczej tenkeyless, co oznacza brak bloku numerycznego) oraz funkcję N-Key rollover. Nasadki klawiszy wykonane są w technologii “Pudding PBT” z użyciem podwójnego wtrysku, co ma zapewnić większą wytrzymałość na zużycie.

Klawiatura Thor 660 od góry
Źródło: Genesis

Genesis Thor 660 – mechaniczna klawiatura o kompaktowych wymiarach z przełącznikami Gateron Red

Nowa klawiatura Genesis posiada wbudowany akumulator 3000 mAh do działania w trybie bezprzewodowym. Thor 660 przy użyciu połączenia Bluetooth zapewnia niski poziom opóźnień (8 ms), 10 metrów zasięgu  i możliwość połączenia z trzema urządzeniami jednocześnie. Przewód USB Typu-C o długości 1,5 metra umożliwia zaś tradycyjną metodę komunikacji.

Spód klawiatury TKL - Genesis Thor 660
Źródło: Genesis

Urządzenie oferuje podświetlenie RGB (16 mln kolorów) z efektem Prismo, do wyboru jest 19 trybów iluminacji. Producent zapewnia również oprogramowanie do gier, z funkcją nagrywania makr do 13 klawiszy multimedialnych, zapisywane są one we wbudowanej  pamięci urządzenia. 

Klawiatura Genesis Thor 660 będzie dostępna w sprzedaży w wersji czarnej oraz białej, a jej sugerowana cena detaliczna ma wynosić 299 zł.

Źródło: informacja prasowa

Komunikacja z PC: Bluetooth + przewodowa

Mechanizm klawiszy: mechaniczny

Typ przełącznika: GATERON RED (liniowy)

Max. zasięg pracy w trybie bezprzewodowym: 10 m

Długość przewodu: 1,5 m

Ilość klawiszy: 61

Klawisze multimedialne: 13

Siła nacisku: 45 g (±10 g)

Czas reakcji: 8 ms

Punkt aktywacji: 2,0 mm (±0,6 mm)

Żywotność klawiszy: 50 milionów naciśnięć

Liczba kolorów podświetlenia: RGB (16 mln)

Oprogramowanie: tak

Wymiary: 293 × 102 × 39 mm

Zasilanie: wbudowany akumulator 3000 mAh. Maks. napięcie wejściowe 5V 0,5A

Wymagania systemowe: Windows® XP/Vista/7/8/10, Linux, Android

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!