Game Pass Friends & Family został uruchomiony po cichu

31 marca 2023,
18:15
Arek Grabowski
Dziewczyna grająca na Xboxie obok mężczyzny z motywem Sea of Thieves w tle

Microsoft uruchomił już subskrypcję Game Pass Friends & Family. Odbyło się to bez większych zapowiedzi, trailerów i ogłoszeń. Subskrypcja wystartowała, jest już dostępna. Korzystanie z niej niesie za sobą wiele zalet.

Obecnie Game Pass Friends & Family jest dostępny w Kolumbii, Chile, na Węgrach, w Irlandii, Izraelu, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki i Szwecji. Kolejne kraje będą stopniowo zyskiwały dostęp do nowej subskrypcji.

Game Pass Friends & Family to idealne rozwiązanie dla maksymalnie 5 graczy

Cena subskrypcji Game Pass Friends & Family wynosi 21,99 euro w krajach, gdzie taka opcja jest w ogóle dostępna. Można się spodziewać, że na naszym rynku będzie to około 100 zł. Z subskrypcji Friends & Family może korzystać do 5 użytkowników, co przekłada się oczywiście na spore oszczędności.

Wszyscy gracze mają dostęp do Game Pass Ultimate. Każde konto ma oddzielne osiągnięcia, save’y czy personalizowane rekomendacje. Użytkownicy są połączeni jedynie pod względem płatności i modelu subskrypcji.

Warto zauważyć, że wszyscy członkowie mogą grać jednocześnie w dowolne gry także online. Nie ma tu żadnych ograniczeń. Subskrypcja Friends & Family będzie dostępna w kolejnych krajach, lecz obecnie dokładne daty pozostają nieznane.