Avatar 2 Istota Wody jednak trafi do Chin. Disney dogadał się z Państwem Środka

26 listopada 2022,
15:46
Jacek Kowal

Chińscy widzowie jednak obejrzą AVATAR Istota Wody w swoich kinach. Najwyraźniej Disney doszedł do porozumienia z lokalną władzą i kontynuacja hitu Jamesa Camerona nie zostanie zablokowana.

Oko dziecka Jake'a i Neytiri z plakatu filmu Avatar: Istota wody

AVATAR 2 Istota Wody jest najgorętszą premierą końcówki 2022 roku. Po ponad 10 latach wrócimy na Pandorę, na której ludzie znowu szukają problemów i jak widzimy po ostatnim zwiastunie, na pewno jest znajdą. Niestety przez długi czas nie było wiadome, czy w Chinach w ogóle uda się pokazać film na wielkim ekranie.

AVATAR 2 Istota Wody trafi do Chin

Temat może nie wydawać się sensacją, ale warto zwrócić uwagę na napięte stosunki pomiędzy Chinami a Disneyem. Przez żarty porównujące prezydenta Xi Jinpinga do Kubusia Puchatka, doszło nawet do zakazania cenzury Disneya na terenie kraju. Od 2019 roku w chińskich kinach nie pojawił się żaden nowy film amerykańskiej wytwórni. Wygląda jednak na to, że studio i chiński rząd doszli do porozumienia, ponieważ Avatar 2 Istota Wody jednak trafi na srebrne ekrany.

Dla Disneya oznacza to oczywiście znaczne zwiększenie box office, co przełoży się na lepszy zysk. Dodatkowo ta sytuacja może być zaczątkiem polepszenia relacji pomiędzy studiem a Chinami. Dzięki temu możemy się spodziewać, że w przyszłości więcej filmów spod mysiego szyldu trafi do lokalnych widzów.

Światowa premiera AVATAR Istota Wody już 16 grudnia.