Forza Horizon 5 przekroczyła liczbę 20 milionów graczy

7 czerwca 2022,
19:58
Patryk Balcerak

Według Hall of Fame, Forza Horizon 5 przekroczyła liczbę 20 milionów graczy w niecałe siedem miesięcy od premiery. Już przed oficjalnym wydaniem grało w nią około miliona osób dzięki wersji premium. Niedługo tytuł ma dostać DLC, które z pewnością pobije ten wynik.

Samochody z gry Forza Horizon 5
Na skróty
  • Forza Horizon 5 przekroczyła wynik 20 milionów graczy.
  • Kamień milowy osiągnęła w niecałe siedem miesięcy po premierze.
  • Liczba ta jest widoczna z poziomu Hall of Fame bezpośrednio w grze.
  • W niedalekiej przyszłości tytuł ma dostać pierwsze DLC.

Ledwo po ponad pół roku Forza Horizon 5 osiągnęła pułap 20 milionów graczy. Wynik można sprawdzić na tablicy Hall of Fame bezpośrednio na festiwalu. Za pomocą tabeli porównamy swoje osiągnięcia z innymi graczami. Xbox uważa, że ten tytuł był największą premierą w historii.

Milion graczy przed oficjalną premierą Forzy Horizon 5

Tytuł dostępny był w edycji premium z wcześniejszym dostępem. To znaczy, że każdy, kto kupił tę wersję Forzy Horizon 5, mógł zagrać w nią przed oficjalnym wydaniem. Mimo informacji o dostępności w Xbox Game Pass od pierwszego dnia, edycję premium nabył prawie milion graczy. Szacuje się że gra zarobiła od 39 do nawet 79 milionów dolarów na tydzień przed premierą. To pięć razy więcej niż w przypadku poprzedniczki, czyli Forzy Horizon 4.

Forza Horizon 5 oficjalnie dostanie dwa DLC. Nieznana jest data premiery ale pierwsze z nich może zostać ogłoszone na prezentacji Microsoft & Bethesda Showcase. Dodatki wprowadzą nowe samochody i lokacje, tak samo jak w przypadku poprzedniczki. Wydanie rozszerzeń do gry może spowodować napływ kolejnych graczy.