Forza Horizon 5 osiąga ogromny sukces. W produkcję zagrało już 10 mln graczy

Zapewne słyszeliście już o gorącej premierze Forzy Horizon 5? Produkcja nie zwalnia tempa, coraz więcej graczy ją instaluje na swoim sprzęcie. Twórcy udostępnili najnowsze statystyki informujące nas o tym, że w najnowszą Forze zagrało już 10 mln użytkowników. Robi wrażenie, co?

19 listopada 2021

Zaledwie dwa tygodnie temu ukazała się najnowsza produkcja studia Playground Games. Forza Horizon 5 rozkręca się coraz bardziej, a producenci już się pochwalili, że w grę zagrało ponad 10 milionów osób. Oczywiście należy pamiętać, że tej liczby nie powinniśmy utożsamiać z całokształem sprzedażowym. Mnóstwo ludzi ogrywa również Forze Horizon 5 za pośrednictwem usługi Xbox Game Pass. Z wynikiem 10 mln użytkowników produkcja zaliczyła najlepszy pierwszy tydzień w historii konsol Xbox oraz usługi Game Pass. Robi wrażenie, co?

Forza Horizon 5 zalicza naprawdę udany debiut

W samym dniu premiery liczba użytkowników wyniosła blisko 3 miliony, a już kolejnego dnia – 4,5 miliona, trzeciego dnia natomiast niemal 6 mln. Jakiś tydzień temu zasięgnęliśmy informacji, iż w samym Game Passie Forze Horizon 5 uruchomiło ponad 4,5 mln graczy. Przy tej informacji dowiedzieliśmy się również, że najnowsza Forza stała się największym debiutem w historii gier Xbox Game Studios.

Przypomnijmy – Forza Horizon 5 ukazała się 9 listopada na PC oraz na konsolach Xbox One i Xbox Series X/S. Produkcja już na premierę była dostępna w usłudze Xbox Game Pass.

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!