fbpx

Fortnite miał swój „najlepszy dzień w historii” pod względem liczby aktywnych graczy

6 listopada 2023,
15:54
Arek Grabowski
Baner reklamowy sezonu Fortnite OG

Wydarzenie Fortnite OG przyciągnęło rekordową liczbę graczy. Niedawno informowaliśmy o ogromnej popularności powrotu rozgrywki do pierwszego sezonu. Tym razem Epic Games poinformowało na Twitterze o rekordzie Fortnite związanym z liczbą aktywnych graczy. Najlepsze wyniki w historii udało się uzyskać dokładnie 4 listopada.

Fortnite uruchomiło aż 44,7 miliona graczy. Rozgrywka toczyła się przez ponad 102 miliony godzin, biorąc pod uwagę wszystkich użytkowników. Według serwisu Fortnite.GG gra osiągnęła także rekord graczy, którzy jednocześnie są zalogowani – prawie 6,2 miliona aktywnych osób.

W Fortnite sezon OG potrwa jeszcze do 2 grudnia

Powrót do przeszłości cały czas trwa. Mapa z 1. sezonu wróciła do Fortnite i to przyciągnęło tak wielu graczy. Zapewne znaczenie ma tutaj przede wszystkim nostalgia związana z tym tytułem. Epic Games zamierza wprowadzać kolejne fazy dotyczące przeszłości Fortnite. Rozpoczęto od 5. sezonu 1. rozdziału. Z powodzeniem będą dodawane kolejne elementy.

Warto zauważyć, że Fortnite OG potrwa aż do 2 grudnia. Oznacza to, że gra ma jeszcze szanse na pobicie kolejnych rekordów. Ostatnia sobota była najlepszym dniem dla Fortnite w całej historii istnienia tego tytułu.