fbpx

Final Fantasy 16 na okładkach magazynu Game Informer. Najnowsza produkcja Square Enix stała się głównym tematem numeru

18 maja 2023,
22:00
Amira El Berrah

W czerwcu nastąpi premiera jednego z najbardziej wyczekiwanych tytułów od Square Enix. Game Informer ma dla fanów i zapalonych kolekcjonerów serii Final Fantasy sporo nowinek i atrakcji.

Clive z Final Fantasy XVI

Wyczekiwane przez fanów Final Fantasy 16 zadebiutuje 22 czerwca ekskluzywnie na PlayStation 5. Jest to jedna z najbardziej wypatrywanych premier tego roku od Square Enix.

Promocja Final Fantasy 16 prężnie się rozwija

Game Informer przedstawił okładki swojego magazynu z grafikami z Final Fantasy 16. W zależności od edycji widnieje na nich Clive Rosfield lub jego młodszy brat, Joshua Rosefield, stojący obok swoich Eikonów – Ifrita i Phoenixa. Standardowa wersja okładki ukazuje Clive’a oraz Ifrit na przodzie, a Joshuę wraz z płonącym Phoenixem na odwrocie. Wersja Gold odwraca postaci miejscami, wyróżnia się także jak zwykle mieniącą się metaliczną, złotą nazwą i jest numerowana, co czyni ją tym bardziej wyjątkową dla kolekcjonerów.

Final Fantasy 16 będzie głównym tematem 356 numeru Game Informer. Z tego powodu przeprowadzono wywiad z deweloperami Square Enix i Creative Buisness Unit III na temat fabuły, walki i innych aspektów gry. Redakcja dzięki temu miała możliwość spędzenia wielu godzin przy grze, a jej członkowie nie mogą się doczekać, aby podzielić się swoimi wrażeniami z czytelnikami.

Fabuła Final Fantasy 16 nie jest nam jeszcze w pełni znana. Pojawiły się jednak inne informacje, według których tytuł został zakazany w Arabii Saudyjskiej. Konkretne powody nie zostały podane, ale może mieć to związek z wątkami LGBTQ+, które prawdopodobnie znajdą się w tym tytule. Square Enix odmówiło wprowadzenia zmian, w treściach potencjalnie kontrowersyjnych.

Wewnątrz 356 numeru znajdziemy nie tylko treści poświęcone Final Fantasy 16, ale i obszerny materiał dotyczący Immortals of Aveum, nowej pierwszoosobowej strzelanki, która ma łączyć w sobie Call of Duty i magię. Artykuł ma poruszać również temat reprezentacji w grach wideo i tego, jak narzędzia do tworzenia postaci mogą się rozwijać. Czytelnicy dowiedzą się także jak radzi sobie Red Candle Games po sukcesie Devotion oraz czego boją się twórcy horrorów w branży.

Dla tych, którzy polują na edycję kolekcjonerską Final Fantasy 16, mogą wystąpić pewne trudności, a mianowicie spowodowane przez tych, którzy wystawiają produkty na eBay’u po zawyżonych cenach.