Fallout: Nuevo Mexico – zwiastun ambitnego moda do New Vegas

Fallout: New Vegas otrzymał już wiele modów, ale fani kultowej gry Obsidianu nie zamierzają ustawać w nowych projektach. Fallout: Nuevo Mexico zabierze nas w zupełnie nowe rejony znanego świata.

8 lutego 2022
Na skróty
  • Fallout: Nuevo Mexico to mod do New Vegas.
  • Zaoferuje on zupełnie nową historię i postaci.
  • Twórcy nie podali jeszcze daty premiery.

Rok 2285 i postapokaliptyczne krajobrazy Nowego Meksyku – właśnie tego możemy spodziewać się po nadchodzącej fanowskiej modyfikacji do Fallouta: New Vegas o tytule Fallout: Nuevo Mexico. Projekt otrzymał już pełny zwiastun, który zręcznie wprowadza nas w klimat całej historii.

Co znajdzie się w modzie Fallout: Nuevo Mexico?

Przede wszystkim, jak zapewniają twórcy moda, ten fanowski projekt ma zaoferować nam rozrywkę inspirowaną dwiema pierwszymi częściami Fallouta. Jego akcja będzie rozgrywać się między New Vegas a czwórką i przestawi własną historię pełną licznych pobocznych questów. Możemy przy tym liczyć na zupełnie nowe frakcje, do których dołączymy, oraz towarzyszów, którzy dołączą do nas. Mod pozwoli nam także podróżować do różnych lokacji i wziąć udział w wielu aktywnościach – ich szczegóły zostaną jednak zdradzone w późniejszym terminie.

Co więcej, w Nuevo Mexico trafimy także na frakcje obecne w podstawowej wersji gry. Na kanale T0nic na YouTube znajdziemy filmik, którego autor podejrzewa, że dużą rolę w modzie może odgrywać Legion Cezara, co byłoby zgodne z lore New Vegas.

Modyfikacja będzie darmowa i dostępna wyłącznie na PC. Na razie nie podano jej daty premiery, ale postępy projektu można śledzić na Twitterze oraz Discordzie.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!