Evil Genius 2: World Domination – fragmenty gameplayu na nowym zwiastunie

Niektórzy grają w gry, żeby się zrelaksować przy prowadzeniu farmy. Inni robią to samo, budując w nich własne imperium zła. Jeśli interesuje was ta druga opcja, to już niedługo będziecie mieli szansę to zrobić, bo nadchodzi Evil Genius 2: World Domination.

17 marca 2021
Na skróty
  • 30 marca premierę będzie mieć Evil Genius 2: World Domination.
  • W nowym zwiastunie możemy przyjrzeć się fragmentom gameplayu.
  • Gra będzie dostępna wyłącznie na PC, na platformie Steam.

Evil Genius 2: World Domination to kontynuacja Evil Genius, gry stworzonej i wydanej przez studio Rebellion. Wcielamy się w niej – zgodnie z tytułem – w złego geniusza, którego celem jest dominacja nad światem. Pomysł okazał się na tyle ciekawy, że po latach studio Rebellion do niego powraca, tworząc kolejną część pełną nowych dodatków i usprawnień.

Gra będzie miała premierę 30 marca, a opublikowany świeżo zwiastun rzuca więcej światła na to, jak wyglądać będzie rozgrywka. Oprócz kilku scenek wprowadzających w nastrój gry pokazuje on fragmenty gameplayu. Zobaczymy w nich, jak m.in. wygląda budowanie własnej siedziby, zarządzanie personelem i planowanie podboju świata. Łatwo też zauważyć, że gra nie będzie pozbawiona humoru.

Co znajdzie się w Evil Genius 2: World Domination?

W Evil Genius 2 czeka na nas szereg rozrywek. W grze będziemy mogli:

  • wybrać między 4 różnymi geniuszami zła;
  • zbudować i ulepszać swoją kryjówkę;
  • ulepszać technologię do czynienia zła;
  • rekrutować nowych pomagierów i przeciągać wrogich agentów na swoją stronę;
  • wypełnić swoją bazę licznymi pułapkami;
  • i oczywiście zdominować cały świat.

Kolejnym miłym dodatkiem będzie obecność darmowego trybu fotograficznego, dostępnego już w dniu premiery. Twórcy gry ogłosili także, że w późniejszym czasie Evil Genius 2 otrzyma dodatkową zawartość, zarówno darmową, jak i płatną. Dostaniemy w niej nowych pomagierów, pułapki, przedmioty, a nawet całą kampanię z kolejnym złym geniuszem do wyboru. Dokładne informacje na temat dodatkowej zawartości ogłoszone zostaną po premierze gry.

Kryjówka w Evil Genius 2: World Domination
Kryjówka władcy zła w Evil Genius 2 Źródło: Steam

Gdzie zagramy w nową produkcję studia Rebellion?

Evil Genius 2: World Domination dostępny będzie wyłącznie na pecetach. Grę znajdziemy na Steamie, gdzie dostępna jest już w przedsprzedaży. Wybrać możemy między wersją podstawową a Deluxe. Ta druga zawiera Season Pass, który dodaje do Evil Genius 2 więcej przedmiotów, postaci i kampanię. Kupując grę przedpremierowo, otrzymamy zniżkę 10%. A jeśli posiadamy w bibliotece na Steamie pierwszą część Evil Genius, zniżka wzrośnie do 15%.

Od razu też warto wspomnieć, że gra nie będzie miała polskiej wersji językowej. W pełni udźwiękowiona zostanie tylko wersja angielska, inne dostępne języki będą musiały zadowolić się tylko przetłumaczonym interfejsem i napisami.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!