Euro Truck Simulator 2 mówi: „Zdravstvuyte”

Wydawałoby się, że Czesi z SCS Software wyznaczyli prawą granicę Europy w dodatku Going East, zawierającym Polskę. Kto jednak uważał na geografii, ten wie, że między naszą ojczyzną a Uralem jest jeszcze trochę państw. W tym jedno dość spore.

5 marca 2021
Na skróty
  • Euro Truck Simulator 2 otrzyma ósme rozszerzenie mapy.
  • Nowy dodatek zabierze nas w głąb europejskiego fragmentu Rosji.
  • Data premiery póki co pozostaje nieznana.

Parafrazując Witolda Gombrowicza, Euro Truck Simulator 2 wybitną grą jest. Tytuł – wydawałoby się wyjątkowo niszowy – przyciągnął do siebie rzesze fanów, w tym niżej podpisanego, który nigdy nie sądził, że będzie się relaksował, jadąc przez pół kontynentu z częściami do traktora. Zapowiada się, że najdłuższa możliwa do przebycia trasa jeszcze urośnie.

Spedycji ETS 2 do Rosji mówimy: „Da!”

Wydana w 2012 roku gra cieszy się niesłabnącą popularnością, co zawdzięcza zarówno aktywnej społeczności fanów, jak i deweloperom z SCS Software, którzy dbają, aby ci pierwsi nie narzekali na nudę. Zjeździliśmy już Grupę Wyszehradzką, Skandynawię, Francję, Włochy, baseny Morza Bałtyckiego i Czarnego, a na horyzoncie majaczy wycieczka na Półwysep Iberyjski. Pora wybrać się zatem do krainy wódką i kawiorem płynącej – do mateczki Rosji.

Deweloperzy zaznaczają jednak, żeby nie spodziewać się wprowadzenia do gry całego kraju na raz, w końcu to największe powierzchniowo państwo na świecie. Mimo to, a może właśnie przez to, nie dostaniemy nawet całego europejskiego fragmentu Rosji, a „jedynie” wycinek od zachodniej granic do rzek Oka i północnej części Wołgi, więc na pewno odwiedzimy Moskwę i Petersburg. Mimo to będzie to jedna z największych map dodanych do tej pory do gry.

Daleki Wschód, daleka premiera Serca Rosji

Smutna wiadomość jest taka, że nie znamy odpowiedzi na pytanie, kiedy odbędzie się premiera. Od trzeciego rozszerzenia Vive la France! twórcy przyzwyczaili nas do wydawania kolejnych dodatków pod koniec roku. Niestety pandemia COVID-19 popsuła deweloperom z SCS Software plany wydawnicze, w związku z czym wciąż czekamy na pakiet Iberia, który ma się podobno pojawić już w kwietniu.

Jak łatwo się domyślić, oznacza to, że premiera Heart of Russia pozostaje wielką niewiadomą. Twórcy mówią wprost, że tytuł jest na bardzo wczesnym etapie produkcji, a zdecydowali się go ujawnić ze względu na zbliżającą się premierę iberyjskiego dodatku. Mimo to miło wiedzieć, że wciąż mają pomysły, jak jeszcze rozbudować rozległą już mapę Euro Truck Simulator 2. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak czekać i powiedzieć „До свидания”!

Paweł Trawiński

Gracz prawie od urodzenia, szukający angażujących historii. Pasjonat wiedzy wszelakiej, bo każda informacja ma swoją wartość. Mistrz smalltalk’u na dowolny temat, chętny do wysłuchania każdej opinii. Poza tym, typowy everyman, którego mijasz codziennie na ulicy.
UWaga! Gorące informacje!