Escape Simulator dostanie DLC związane z serią Portal i zatwierdzone przez Valve

11 sierpnia 2023,
09:00
Dorota Żak
Aperture Science w Escape Simulator

Wydane prawie dwa lata temu Escape Simulator nieustannie dostaje nową zawartość, a jego twórcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa – roadmapa na rozwój gry sięga aż do końca roku. Zanim jednak dotrzemy do ostatnich miesięcy 2023, Pine Studio zdradziło, jaki dodatek trafi do produkcji na wczesnej jesieni. Będzie on związany z serią znaną raczej każdemu graczowi.

Powrót do Portala w nieco innym wydaniu

7 września w grze zadebiutuje darmowe DLC Portal Escaper Chamber oficjalnie zatwierdzone przez Valve. W dodatku odwiedzimy Aperture Science Enrichment Center i rozwiążemy tematyczne łamigłówki, aby uciec z placówki zamkniętej na cztery spusty po małym wypadku. Po zwiastunie wszystko zapowiada się całkiem dobrze, a pokazane lokacje wyglądają znajomo i przywołują miłe wspomnienia z grania w Portal.

Nowy dodatek pozwoli na rozgrywkę maksymalnie dziewięciu graczom, którzy dostaną przy okazji laboratoryjne kitle. W czasie zabawy możemy spodziewać się charakterystycznych wnętrz z serii i obecności Companion Cube. Pine Studio obiecuje też ciasto i zapewnia gorąco, że nie jest to kłamstwo.

Tak jak wspomniałam, przed końcem roku Pine Studio planuje jeszcze dodać do gry kilka nowych rzeczy. Zimą Escape Simulator otrzyma jeszcze jedno DLC, choć póki co nie podano jego tytułu. W przyszłości pojawią się na ten temat dokładniejsze informacje.