fbpx

Epic Games Store planuje poszerzyć swoją bibliotekę ekskluzywnych tytułów

10 marca 2023,
18:08
Jacek Kowal
Epic Games Store - Logo platformy

Chociaż ilość ekskluzywnych tytułów na Epic Games Store może się zmniejszać, to częścią strategii firmy jest odciąganie klientów od Steama. Dyrektor generalny Epic, czyli Tim Sweeney, stwierdził, że plany przedsiębiorstwa nadal ulegają zmianom opartym na doświadczeniach z poprzednich premier. Wiedzą co działa, a co nie i wyciągają z tego wiele wniosków.

Ekskluzywne gry w Epic Games Store to przyszłość

Wiele ekskluzywnych tytułów dostępnych na platformie EGS zatrzęsło nieco rynkiem, ale mniejsze tytuły dostępne także na Steamie sprawia, że nie każdy gracz chce się przesiąść. Jedną z największych wyłączności na Epicu był Borderlands 3, które według dyrektora Steve’a Allisona przerosło oczekiwania. Poza wypuczaniem gier od firm trzecich Epic Games Store finansuje własną wytwórnię i tu mają plan.

Deszczowa ulica z postacią na końcu kadru
Źródło: Remedy

Nadchodzącymi premierami tej wytwórni jest między innymi Alan Wake 2, a także inna ciekawych tytułów. W zeszłym roku na platformę trafiło aż 626 nowych gier, co podniosło całkowitą liczbę do 1,548 pozycji. Gracze wydali na obce produkcje aż 355 milionów dolarów, co oznacza wzrost sprzedaży o 18%. Dodatkowo Epic Games Store zapowiedział, że przez cały rok 2023 planują co tydzień rozdawać darmowe tytuły. Czy to zachęci użytkowników do porzucenia Steama na rzecz EGS? Zobaczymy.