fbpx

Valkyrie Entertaiment przechodzi pod skrzydła Sony

Valkyrie Entrtaiment to już piąte studio przejęte przez Sony w tym roku. Developerzy pracowali nad God of War, Valorant czy Halo: Infinite, aktualnie współtworzą zaś God of War: Ragnarok.

Na skróty
  • Studio Valkyrie Entertaiment zostaje przejęte przez Sony.
  • To już piąty zespół developerów przejęty przez Sony w tym roku.
  • Informację przekazał za pośrednictwem Twittera Hermen Hulls, szef PlayStation Studios.

Sony kupuje kolejne studio – powstałe w 2002 roku Valkyrie Entertaiment, które współpracowało przy tworzeniu takich produkcji, jak God of War, Valorant czy Halo: Infinite. Nie dziwi fakt przejęcia, ponieważ developerzy zajmują się aktualnie grą God of War: Ragnarok razem z Santa Monica Studio.

Kolejne studia przejmowane przez Sony

W tym roku to już piąte studio, które przejęło Sony – po Housemarque, Nixxes Software, Firesprite i Bluepoint Games. Wraz z Valkyrie Entertaiment, japoński koncern przejął już 18 zespołów. Co ciekawe, w latach pomiędzy 2010 a 2020 rokiem Sony przejęło tylko dwa studia: Sucker Punch Productions i Insomniac Games. Przyczyną takich działań może być fakt, że Microsoft ma dosyć agresywną politykę postępowania tego typu. Głośno było o 7,5 miliarda dolarów wyłożonych przez Microsoft na Bethesdę i Zenimax Studio.

O przejęciu dowiedzieliśmy się, gdy szef PlayStation Studios – Hermen Huls – za pośrednictwem tweeta przekazał, że „studio wniesie nieoceniony wkład w rozwój marek PlayStation”.