Electronic Arts zamyka zespół Apex Legends UK QA. Zwolnienia dotkną około 50 osób

12 kwietnia 2024,
13:05
Arek Grabowski
Revenant z Apex Legends

Electronic Arts zamyka zespół w Wielkiej Brytanii odpowiedzialny dotychczas za kontrolę jakości przy Apex Legends. Według najnowszych informacji pracownicy otrzymali wezwanie na rozmowę Bussiness Update. Odbyło się to przedwczoraj i tam poinformowano wszystkie osoby ze studia o zamknięciu zespołu. Kierownictwo przekazało pracownikom, że ich kontrakty nie zostaną przedłużone.

Zespół z Wielkiej Brytanii liczy około 50 osób. Decyzja jego rozwiązania zapadła przez „restrukturyzację firmy”. Powodem nie były więc wyniki Apex Legends. Warto zauważyć, że już od dłuższego czasu Electronic Arts przeprowadza swój plan restrukturyzacyjny.

Czy zamknięcie zespołu z Wielkiej Brytanii wpłynie na Apex Legends?

Najprawdopodobniej Apex Legends będzie istniało dalej przez świetne wyniki, jakie generuje. W tym roku gra ma „wyjść poza tradycyjny świat Battle Royale”. Electronic Arts zaplanowało bardzo dużo dla Apex Legends i marka zdecydowanie nie zostanie anulowana.

Zamknięcie zespołu może jedynie nieco wydłużyć wprowadzanie kolejnych nowości. Roszady w firmie najpewniej sprawią pewne opóźnienia. Mimo wszystko na ten moment EA nie informuje o żadnych problemach produkcyjnych, które miałyby być spowodowane zamknięciem zespołu z Wielkiej Brytanii.