El Muerto – raper Bad Bunny wcieli się w rolę zapaśnika-złoczyńcy w nowym filmie od Sony

Podczas tegorocznej imprezy CinemaCon w Las Vegas Sony Pictures ogłosiło film El Muerto dziejący się w uniwersum Spider-Mana. W główną rolę wcieli się niezwykle popularny latynoski raper Bad Bunny, a premierę zaplanowano na 14 stycznia 2024.

28 kwietnia 2022

Bad Bunny to niezwykle barwna postać w świecie show-biznesu. Ma on na koncie chociażby wielokrotnie występy jako wrestler w federacji WWE. Muzyk interesuje się również aktorstwem przy czym to właśnie rola w nadchodzącym Bullet Train miała zadecydować o jego angażu. Ma on zatem wszelkie predyspozycje aby wcielić się w dotychczas nieznaną szerszej publiczności postać El Muerto. Co ciekawe, będzie to przy tym pierwszy film Marvela, gdzie w główną rolę wciela się osoba pochodzenia latynoskiego.

Okładka pierwszego komiksu z El Muerto
Źródło: Marvel Comics

Kim właściwie jest El Muerto?

Postać Juana Carlosa (bo tak naprawdę nazywa się ten meksykański zapaśnik) pochodzi z rodziny Estrada, która od pokoleń jest w posiadaniu przedmiotu magicznej maski El Muerto. Przybył on do Nowego Jorku, aby zmierzyć się ze Spider-Manem i go zdemaskować. Jednakże czasie walki Człowiek-Pająk przypadkowo raniąc przeciwnika żądłem, które wysunęło się z jego nadgarstka, sparaliżował go na jakiś czas. Po dojściu do siebie bohaterowie połączyli siły w zwycięskim starciu z meksykańskim bogiem El Dorado. Dotychczas postać ta pojawiła się jedynie w dwóch komiksach, więc ilość materiału źródłowego z pewnością pozostawia wielkie pole dla kreatywności scenarzystów.

Panel z komiksu o El Muerto przedstawiający maski
Źródło: Marvel Comics

Hubert Kalisz

UWaga! Gorące informacje!