Eastward – nowa gra wydawcy Stardew Valley dostępna już w przedsprzedaży

Jeśli podobało wam się urocze i wciągające Stardew Valley, prawdopodobnie zainteresujecie się również Eastward. To pełna przygód, rozmów i zagadek historia górnika i tajemniczej dziewczynki, przemierzających zrujnowany świat w niedalekiej przeszłości.

16 sierpnia 2021
Na skróty
  • Eastward to miks gry przygodowej i klasycznych jRPG-ów.
  • Wydawca gry odpowiada m.in. za Witchbrook oraz słynne Stardew Valley.
  • Premiera już 16 września na PC i Nintendo Switch.

Eastward zadebiutuje 16 września 2021, po około dwóch latach prac zespołu deweloperskiego Pixpil. Tytuł stawia na klimat retro i przenosi gracza do złotego wieku japońskiego RPG, jednocześnie czerpiąc z kultury i architektury innych części Azji: Hongkongu, Szanghaju, Korei Południowej i Indii.

Historia Eastward skupia się wokół górnika Johna i tajemniczej dziewczynki. Bohaterowie muszą wyruszyć w podróż pociągiem przez skażony, toksyczny krajobraz. Rozgrywka opiera się na dopasowaniu odpowiedniej broni do przeciwnika (może być nią nawet patelnia), przełączaniu się między postaciami w celu rozwiązywania zagadek, eksploracji oraz rozmowy z napotkanymi postaciami. Gracze muszą znaleźć odpowiedni ekwipunek i wykazać się w gotowaniu, jednej z ważniejszych minigier. Wydawca informuje, że ukończenie Eastward zajmuje około 30 godzin.

Eastward zdecydowanie przypomina wcześniejsze produkcje Chucklefish: pikselowa retro przygoda w widoku top-down, która zachowuje jednak unikalną estetykę. Stylistyką nawiązuje do The Legend of Zelda, Earthbound i animacji od Studio Ghibli. Już na zwiastunie widać, że artyści z Pixpil przeszli samych siebie, gdy chodzi o szczegółowość stworzonego świata. Ścieżka dźwiękowa również zapowiada się znakomicie – autor, Joel Corelitz, skomponował wcześniej muzykę do takich gier, jak Death Stranding, Hohokum czy The Unfinished Swan.

Więcej informacji o Eastward znajdziecie na oficjalnej stronie oraz na Steamie (aktualnie dostępna w przedsprzedaży). Produkcja dostępna będzie również dla posiadaczy Nintendo Switch.

Ustrzel grową okazję

Alina Znamiec

Z wykształcenia politolog i filolog włoski, na co dzień jednak zarządza problemami w branży IT. W wolnym czasie ćwiczy jogę, jeździ na rowerze i tańczy (nie jednocześnie). Jest kobietą grającą i żadnych gier komputerowych się nie boi. Wciąż żywi nadzieję na remake i cyfrową wersję No One Lives Forever.
UWaga! Gorące informacje!