fbpx

EA Sports WRC z pierwszym zwiastunem i potwierdzoną datą premiery

5 września 2023,
19:54
Dorota Żak
Samochód z EA Sports WRC

Kilka dni temu EA poinformowało o pełnoprawnej zapowiedzi gry wyścigowej EA Sports WRC. Zgodnie z obietnicą, dzisiaj odbyła się premiera pierwszego zwiastuna, który potwierdził także datę premiery. Trailer łączy w sobie nagrania live action i fragmenty gameplayu, które mogą jeszcze ulec zmianie i stara się przede wszystkim wprowadzić widzów w klimat nowej gry twórców DiRT Rally.

Czego możemy oczekiwać w EA Sports WRC?

Produkcja zabierze nas do świata wyścigów Word Rally Championship. W czasie gry siądziemy za kierownicą kilkudziesięciu samochodów faktycznie pojawiających się w zawodach na przestrzeni 60 lat. Część pojazdów została już ujawniona; znajdzie się wśród nich m.in. Ford Puma Rally1 HYBRID, Hyundai i20 N Rally1 HYBRID czy Toyota GR Yaris Rally1 HYBRID. Kolejne modele poznamy w nadchodzących tygodniach. Zyskamy także możliwość stworzenia własnego samochodu, który wykorzystamy w wyścigach.

Opis gry ze strony EA zwraca również uwagę na przywiązanie twórców do realizmu oraz konsultacje z kierowcami (takimi jak Jon Armstrong), aby dostarczyć graczom jak najlepszego doświadczenia WRC. Dla pogłębienia tego efektu w grze pojawią się autentyczne wydarzenia i trasy wyścigowe z zawodów, których poziom detali uzyskany został za pomocą silnika Unreal Engine. Przetestujemy je w trybie solowym lub w międzyplatformowym multiplayerze do 32 osób.

Sprawdziły się także informacje odnośnie premiery gry pochodzące z niedawnych przecieków, o których donosił billbil-kun. EA Sports WRC ukaże się 3 listopada na PC (Steam, Epic Games Store, EA App), PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Osoby, które zakupią grę w przedsprzedaży, zagrają już 31 września we wczesnym dostępie. Dodatkowo mogą również liczyć na bonusowe pięć zestawów z zawartością, która będzie pojawiać się po premierze gry oraz trzy paczki kosmetyczne. Cena gry w przedsprzedaży to 229,90 zł na wszystkich platformach.