fbpx

EA Sports FC 24 na porównaniu z FIFA 23. Zobacz różnice w grafice gry

22 września 2023,
13:10
Arek Grabowski
Zawodnik kopiący piłkę z przewrotki w EA Sports FC 24

W sieci pojawiło się porównanie graficzne EA Sports FC 24 oraz FIFY 23. Opublikował je YouTuber o nicku „Cycu1”. Na wideo możemy zobaczyć porównanie zawodników, murawy, stadionu, animacji czy nawet kibiców.

Zmiany są zaskakująco niewielkie. Bardzo zauważalne jest ulepszone oświetlenie w EA Sports FC 24. Dzięki temu cały stadion wygląda lepiej tak jak i piłkarze. Możemy zobaczyć nawet piękne odbicia w pucharze, co jest całkowitą nowością. Warto zwrócić uwagę na twarze zawodników – oddają one więcej szczegółów.

EA Sports FC 24 nie jest rewolucją graficzną dla serii

Zmiany oczywiście się pojawiły, jednak oprawa graficzna tak naprawdę bardzo nie uległa zmianie. Na PlayStation 5 FIFA 23 wygląda bardzo dobrze – gdyby dodać tam oświetlenie z EA Sports FC 24 naprawdę trudno byłoby odróżnić te 2 gry od siebie.

Niedawno EA Sports ujawniło także ścieżkę dźwiękową z najnowszej produkcji. EA Sports FC 24 w żadnym wypadku nie jest rewolucją. Najpewniej otrzymamy lepsze animacje, bardziej realistyczne zachowanie piłki czy ulepszone oświetlenie – mimo wszystko gra będzie wciąż dość podobna do FIFY 23, przynajmniej pod względem oprawy wizualnej.