fbpx

Dying Light 2 i The Walking Dead łączą siły w emocjonującym crossoverze

1 lipca 2023,
15:54
Amira El Berrah

Zapowiedź pojawiła się na oficjalnym Twitterze Dying Light 2, wraz z grafiką w stylu komiksu The Walking Dead. Choć szczegóły są jeszcze nieznane,to zapowiedź jest dowodem na długoterminowe wsparcie i rozwój gry.

Horda zombie atakująca postać na grafice promocyjnej eventu Viral Rush w Dying Light 2

Techland, twórcy gry Dying Light 2, ogłosili emocjonującą wiadomość dla fanów zombie apokalipsy. Firma nawiązała współpracę z wydawcą The Walking Dead, Skybound Entertainment, w celu stworzenia crossovera między obiema seriami.

Zapowiedź crossovera pojawiła się na oficjalnym Twitterze Dying Light 2. Chociaż szczegóły są jeszcze nieznane, gracze będą mieli możliwość „przeżyć, przeszukać i eksterminować nieumarłych jak nigdy wcześniej“. Dodatkowo udostępniono grafikę przedstawiającą świat Dying Light 2 w stylu komiksu The Walking Dead. Techland obiecuje, że niedługo poda więcej informacji na temat tej współpracy.

Techland rozwija potencjał Dying Light 2

W międzyczasie studio wydało aktualizację o nazwie Good Night, Good Luck, wprowadzającą znaczące zmiany w mechanice gry. Teraz eksploracja miasta Villedor w nocy staje się jeszcze bardziej niebezpieczna, gdyż ulice są ciemniejsze, a niebezpieczne stwory, znane jako Volatile, polują na graczy.

Techland potwierdził również plany wydania dużego rozszerzenia fabularnego jeszcze przed końcem 2023 roku. Tymon Smektala, dyrektor gry, sugeruje, że dodatek będzie miał duże znaczenie dla fanów serii, bo udzieli odpowiedzi na ważne pytania, powrócą także niektóre postacie.

Chociaż konkretna data premiery rozszerzenia nie została jeszcze ujawniona, gracze mogą być pewni, że Techland nadal koncentruje się na wsparciu gry poprzez regularne aktualizacje i nową zawartość. Crossover z The Walking Dead to kolejny dowód na zaangażowanie studia w rozwój Dying Light 2.