Dune: Spice Wars pojawi się na konsolach Xbox Series X/S. Ujawniono datę premiery

14 listopada 2023,
18:21
Arek Grabowski
Pustynna mapa z jednostkami i budynkami w Dune: Spice Wars

W listopadzie informowaliśmy, że Dune: Spice Wars trafia do biblioteki Game Pass. Gra jest dostępna także za pośrednictwem Steam oraz Microsoft Store. Dune: Spice Wars zadebiutuje również na konsole Xbox Series X/S.

Gra została oficjalnie zapowiedziana przez Microsoft. Datę premiery zaplanowano na 28 listopada – wtedy Dune: Spice Wars będzie dostępne do zakupu w wersji dla Xbox Series X/S oraz otrzymamy tytuł za pośrednictwem konsolowego Game Passa.

Dune: Spice Wars to jeden z ciekawszych RTS-ów ostatnich lat

W grze możemy zobaczyć sporo lore związanego z uniwersum Diuny. Gracz steruje różnymi frakcjami i widzimy tutaj bardzo dużo lokacji nawiązujących do świata książkowego. Dune: Spice Wars umożliwia dość dowolne dostosowywanie scenariuszy. Sprawia to, że rozrywka może być wręcz nieskończona. Gra oferuje również standardową kampanię opartą na fabule.

Tytuł zostanie przystosowany do konsol Xbox Series X/S przede wszystkim pod względem sterowania. Twórcy musieli przenieść wszystko, co robimy za pomocą myszy na kontroler, który jednak ma znacznie mniejszą funkcjonalność. Miejmy nadzieję, że sterowanie będzie wygodne – to największa bolączka gier RTS.