fbpx

Dragon Age: Dreadwolf – przecieki wskazują na jeszcze późniejszą premierę

Na temat powstającego od ośmiu lat Dragon Age: Dreadwolf nadal nie wiemy zbyt wiele. Co prawda w październiku zeszłego roku BioWare poinformowało, że gra ma już działającą wersję alfa, ale kolejne doniesienia ze studia nie brzmią zbyt pozytywnie. W styczniu ekipę opuścił Mac Walters, weteran Mass Effecta, który przy nowym Dragon Age’u pełnił rolę dyrektora ds. produkcji.

Przy tym wszystkim określenie nawet orientacyjnej daty premiery kolejnej odsłony popularnej serii staje się właściwie niemożliwe. Dodatkowo na portalu Insider Gaming pojawiły się wczoraj informacje od anonimowych źródeł, które wskazują, że z pewnością nie możemy się jej spodziewać w najbliższym czasie.

Na jakim etapie produkcji jest Dragon Age: Dreadwolf?

Według wspomnianych przecieków potrzeba jeszcze trochę czasu do całkowitego ukończenia gry. W Dragon Age: Dreadwolf ma nadal brakować niektórych elementów czy finalnych linii dialogowych postaci. Nieco inaczej wygląda także system walki. W Dreadwolf idzie on w stronę gatunku hack n’ slash i przypomina bardziej ten z Final Fantasy 15 niż to, co znamy z wcześniejszych odsłon serii. Poza tym nasza kontrola nad towarzyszącymi nam postaciami miałaby ograniczać się tylko do wybierania w walce ich umiejętności.

Informatorzy Insider Gaming wspominają również, że w Dragon Age: Dreadwolf nadal czuć elementy trybu multiplayer (wcześniejsze plany na tytuł zakładały, że takie się pojawią zanim BioWare zdecydowało się ostatecznie na rozgrywkę dla jednej osoby). Według ich słów „gra przypominała trochę Destiny z centralnym hubem, w którym gracze mogli prawdopodobnie przegrupować się przed wyruszeniem do następnej misji”. Rzeczony hub miałby działać jako punkt zbiórki dla zrekrutowanych towarzyszy, gdzie jednocześnie moglibyśmy zarządzać ekwipunkiem.

Przy tym wszystkim zakładanie, że doczekamy się premiery gry jeszcze w 2023 roku może nas rozczarować. Insider Gaming uznaje, że powinniśmy nastawić się najwcześniej na 2024. Wciąż jednak nie otrzymaliśmy pełnoprawnego zwiastuna gry od BioWare, dlatego powinniśmy uzbroić się w cierpliwość.