fbpx

PNY przedstawia specyfikację pamięci RAM DDR5 z serii XLR8 Gaming i Performance

25 listopada 2021,
00:48
Maciej Krause

PNY ogłosiło specyfikację nadchodzących produktów PNY Performance DDR5 Desktop Memory oraz XLR8 Gaming. W skład trzech nowych modeli wchodzą moduły XLR8 Gaming MAKO i MAKO RGB, pracujące z częstotliwością 5600 MHz i opóźnieniem CAS 36, oraz pamięć RAM z serii PNY Performance zgodna ze standardami JEDEC.

Wygląd najnowszych modułów RAM DDR5 od PNY

Moduły XLR8 Gaming MAKO i MAKO RGB zostały zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu potrzeb graczy i entuzjastów wysokiej klasy sprzętu. Konstrukcje obu modułów posiadają aluminiowe rozpraszacze ciepła z elementami inspirowanymi ostronosem atlantyckim, zwanym również rekinem mako, od którego wzięły swoją nazwę. Logo XLR8 i napis „GAMING” dumnie wyryto z boku modułu, a srebrne, skośne linie reliefu są wtopione w rozpraszacz ciepła, aby odbijać światło innych komponentów i zapewnić wyjątkowy styl.

Model MAKO RGB jest wyposażony w jasne diody LED, które oferują doskonałe wrażenia świetlane RGB. Ich światło jest rozpraszane przez geometryczną, polimerową osłonkę. Użytkownicy będą mogli dostosowywać oświetlenie modułów za pomocą głównego oprogramowania do sterowania i synchronizacji RGB płyty głównej, co zagwarantuje doskonałe wrażenia podczas użytkownika.

Front pamięci RAM od PNY
Źródło: PNY

DDR5 dla wszystkich

PNY nieustannie opracowuje rozwiązania mające na celu poprawę doświadczeń podczas pracy przy komputerze, a najnowsze modele DDR5 wynoszą ją na kolejny poziom. Użytkownicy, którzy chcą przejść na DDR5, ale nie potrzebują dodatkowego blasku, overclockingu, aluminiowych rozpraszaczy ciepła lub podświetlenia RGB, czyli cech charakterystycznych dla linii Mako, będą mogli zdecydować się na wybór PNY Performance DDR5. Moduły z tej serii również będą wykorzystywać najnowszą technologię DRAM.

Rygorystycznie testowane

PNY rygorystycznie testował nowe moduły ze swoimi partnerami spośród producentów płyt głównych, w tym ASRock, ASUS, Gigabyte i MSI, aby zapewnić jak największą kompatybilność i możliwość zwiększania osiągów. Podczas kompleksowych testów moduły XLR8 Gaming MAKO zostały nawet podkręcone do 6400 MHz.

Tył najnowszego modułu DDR5 od producenta
Źródło: PNY

Ponieważ wszystkie modele są kompatybilne z Intel® XMP 3.0, XLR8, Gaming MAKO jest w stanie zapewnić ekstremalne przetaktowanie i pozwala użytkownikom w pełni wykorzystać możliwości swoich modułów MAKO DDR5. Najwyższej klasy komponenty i wyselekcjonowane układy scalone łączą się ze sobą w celu zapewnienia niezwykłej prędkości, niskich opóźnień i niezawodności, czyli cech, których gracze i entuzjaści sprzętu oczekują od PNY.

Wraz z procesorami Intel Alder Lake technologia DDR5 wkrótce stanie się standardem. Oczekuje się, że kolejni producenci procesorów wypuszczą swoje jednostki z obsługą DDR5 w 2022 roku.

Specyfikacja poszczególnych pamięci RAM DDR5 od PNY

XLR8 Gaming MAKO RGB

 • Taktowanie pamięci: 5600 MHz (PC5-44800)
 • Napięcie: 1,25 V
 • Opóźnienie CAS: 36
 • Zintegrowany aluminiowy rozpraszacz ciepła
 • Zintegrowane podświetlenie RGB
 • Gwarancja: 10 lat gwarancji z europejskim wsparciem technicznym

XLR8 Gaming MAKO

 • Taktowanie pamięci: 5600 MHz (PC5-44800)
 • Napięcie: 1,25 V
 • Opóźnienie CAS: 36
 • Zintegrowany aluminiowy rozpraszacz ciepła
 • Gwarancja: 10 lat gwarancji z europejskim wsparciem technicznym

PNY Performance DDR5

 • Taktowanie pamięci: 4800 MHz (PC5-38400)
 • Napięcie: 1,1 V
 • Opóźnienie CAS: 40
 • Gwarancja: 10 lat gwarancji z europejskim wsparciem technicznym

Dostępność produktów

Pamięć PNY Performance DDR5 4800 MHz Desktop oraz modele z serii XLR8 Gaming MAKO będą dostępne w sprzedaży od pierwszego kwartału 2022 roku.

Źródło: informacja prasowa