fbpx

Dom z papieru doczekał się gry. Oto nowy projekt Netflixa

11 czerwca 2022,
12:34
Jacek Kowal

Dom z Papieru to jedna z popularniejszych serii na Netflixie, więc nic dziwnego, że firma chce wykrzesać z niego jak najwięcej. Producent postanowił stworzyć grę opartą na serialu, ale raczej nie zobaczymy w niej znanych postaci.

Maski z Dom z Papieru

O ile istnieją już planszówki sygnowane serialem Dom z Papieru (na przykład Monopoly), o tyle gry wideo jeszcze nie mieliśmy. To się może jednak zmienić, ponieważ Netflix pracuje nad takim urozmaiceniem uniwersum Profesora i jego zespołu.

Załóż maskę Dalego w La Casa De Papel Money Heist

La Casa De Papel Money Heist to odrębna historia niezwiązana z oryginalną serią. Fabuła opowie nam o przyjacielu Profesora, który wyświadcza przysługę znanemu geniuszowi napadów. Bohater ten wraz ze swoim zespołem musi dokonać skoku na kasyno należące do pewnego miliardera z Monako.

Twórcy zapewniają, że gra będzie przygodówką, a na opublikowanym zwiastunie widzimy, że kamera ma być umieszczona za plecami naszej postaci. Oczywiście jak na porządny skok nie zabraknie elementów skradania się. Grafika jest dość komiksowa i raczej nie powinna wymagać potężnych mocy obliczeniowych. Ciekawy jest fakt, że nie znamy nie tylko daty premiery, ale również docelowych platform. Biorąc pod uwagę fakt, że to projekt Netflixa zapewne będzie on dostępny dla posiadaczy abonamentu, a to pozwala przypuszczać, że produkcja trafi na urządzenia mobilne.