fbpx

Dobry Omen – powstanie drugi sezon serialu na podstawie powieści Gaimana i Pratchetta

Kiedy pisarze biorą się za ekranowe adaptacje swoich powieści, skutki mogą być różne. Na szczęście w przypadku Neila Gaimana i Dobrego Omenu efekt końcowy był świetny. Tak świetny, że ten serial niedługo doczeka się kontynuacji, która jest dość dużą niespodzianką.

Na skróty
  • Serial Dobry Omen dostanie drugi sezon.
  • Zobaczymy w nim dalsze losy demona Crowleya i anioła Azirafala.
  • W głównych bohaterów ponownie wcielą się David Tennant i Michael Sheen.

W 2019 roku na Amazon Prime Video zadebiutował serial Dobry Omen, oparty na książce napisanej wspólnie przez Terry’ego Pratchetta i Neila Gaimana. Historia opowiadająca o przyjaźni anioła i demona, którzy próbują powstrzymać koniec świata, bo kochają życie na Ziemi, zyskała popularność w obu wersjach. Tyle że zarówno serial, jak i książka prezentowały właściwie zamkniętą historię i nikt raczej nie spodziewał się jej kontynuacji. Przynajmniej do dzisiaj, ponieważ zaledwie kilka godzin temu ogłoszono, że Dobry Omen otrzyma drugi sezon.

Dobry Omen – co stanie się w drugim sezonie serialu?

Skoro mamy do czynienia z zamkniętą historią, to skąd nagły pomysł na tworzenie kontynuacji Dobrego Omenu? Jak przyznaje Neil Gaiman w obszernej wypowiedzi na swojej stronie, nie jest to pomysł nagły, a ponad trzydziestoletni. Okazuje się, że Pratchett i Gaiman rozmawiali o napisaniu kontynuacji swojej wspólnej książki i nawet wpadli na kilka pomysłów co do dalszych losów postaci. Jeden z nich zajął się jednak tworzeniem Świata Dysku, drugi Sandmana, a następna część Dobrego Omenu nie została ostatecznie spisana na papierze. Ale od czego mamy seriale. W ten sposób na ekranie zobaczymy, co porabiali Crowley i Azirafal po nieudanej apokalipsie.

Punkt wyjścia na drugi sezon może poprowadzić opowieść właściwie w każdą stronę. Do antykwariatu Azirafala trafia pewnego dnia skołowany anioł, który ma problemy z pamięcią, co prowadzi bohaterów do pewnej zagadki. Ta z kolei przeniesie ich w różne miejsca w czasie i przestrzeni. Czy całość będzie utrzymana w klimacie pierwszego sezonu? Z pewnością, bo nad projektem czuwa znów Neil Gaiman, a w końcu kto może znać fikcyjne postaci lepiej od ich twórcy? I od wcielających się w nie aktorów? Tutaj przechodzimy do następnej dobrej wiadomości – w Crowleya znów wcieli się David Tennant, a w Azirafala Michael Sheen. Panowie już raz udowodnili, że potrafią świetnie oddać te postaci na ekranie, więc możemy im zaufać w tej kwestii. W tworzenie serialu zaangażowany będzie także Douglas Mackinnon, który reżyserował pierwszy sezon, a John Finnemore pomoże Gaimanowi w pisaniu scenariusza.

Podobnie jak pierwszy sezon, drugi również będzie składać się z sześciu odcinków i powstanie dla Amazona. Zdjęcia mają rozpocząć się jeszcze w tym roku w Szkocji, gdzie trwają już do tego przygotowania.

Azirafal i Crowley na plakacie drugiego sezonu Dobrego Omenu
Plakat drugiego sezonu serialu. Źródło: journal.neilgaiman.com