fbpx

Do oferty firmy PNY dołącza ultrawydajna karta NVIDIA RTX A6000 z 48 GB pamięci

1 kwietnia 2021,
23:37
Franciszek Ciechowski

Amerykański dostawca elektroniki, który w tym roku świętuje 35 lat obecności na rynku, poinformował, że rozszerza swój katalog kart graficznych dla profesjonalistów o jeden z najnowszych modeli GPU od NVIDII – RTX A6000.

Na skróty
  • Karta graficzna NVIDIA RTX A6000 to ultrawydajny układ przeznaczony dla profesjonalistów zawodowo zajmujących się pracą w m.in. takich środowiskach, jak Autodesk, Adobe, BlackMagic czy TensorRT.
  • Ten wyjątkowy model został wyposażony w 48 GB pamięci GDDR6 oraz 10 752 rdzeni CUDA. Producent wycenia swoją kartę na ok. 4650 dolarów.
  • PNY w ramach wsparcia posprzedażowego oferuje użytkownikom m.in. 5-letnie przedłużenie gwarancji.

Dwa lata temu NVIDIA dzięki kartom z serii RTX zrewolucjonizowała profesjonalne obliczenia wizualne. Karty graficzne oparte na architekturze NVIDIA Turing wyposażone w ray tracing w czasie rzeczywistym, akcelerowaną sztuczną inteligencję oraz fotorealistyczny VR umożliwiły projektantom i inżynierom wykonywanie ich pracy na niespotykanym dotąd poziomie pod względem jakości i wydajności. Jednak tempo innowacji i dążenie do nowych przełomów nie ustaje.

Globalna sytuacja sprawiła, że przed profesjonalistami pojawiło się wiele nowych wyzwań do sprostania. Muszą tworzyć, budować i odkrywać w świecie, który wygląda całkiem inaczej niż w niedawnej przeszłości. Aby sprostać tym wyzwaniom, amerykański producent i dostawca sprzętu komputerowego PNY Technologies poszerza swoją ofertę o nową kartę graficzną NVIDIA RTX A6000.

PNY NVIDIA RTX A6000

Karta graficzna NVIDIA RTX A6000 dla profesjonalistów od PNY

Urządzenie to oferuje profesjonalistom wszystko, czego potrzebują, by sprostać współczesnym wyzwaniom w dziedzinie projektowania, kreatywności i nauki. RTX A6000 zbudowano w oparciu o architekturę NVIDIA Ampere. Karta łączy w sobie rdzenie RT, Tensor i CUDA z 48 GB pamięci graficznej. Zapewnia to bezprecedensową wydajność grafiki, renderingu i AI. Karta posiada rdzenie Tensor trzeciej generacji, zapewniające do 5x wyższą przepustowość niż rdzenie poprzedniej generacji z obsługą nowych formatów danych TF32 i BF16.

Układ NVIDIA RTX A6000 posiada 84 rdzeni RT, które przyspieszają fotorealistyczny rendering nawet o 80% w porównaniu z poprzednią generacją. Sprzętowo akcelerowana technologia Motion BVH (bounding volume hierarchy) zwiększa wydajność renderowania rozmycia ruchu nawet 7-krotnie w porównaniu z poprzednią generacją. Dzięki 336 rdzeniom Tensor, które przyspieszają przepływy pracy AI, RTX A6000 zapewnia moc niezbędną do rozwoju AI. Niewiarygodna wydajność w połączeniu ze stabilnością i niezawodnością klasy korporacyjnej sprawia, że stacje robocze wyposażone w RTX A6000 idealnie nadają się do profesjonalnych zadań z zakresu sztucznej inteligencji.

Dwie, połączone karty graficzne

Wraz z udostępnieniem procesora graficznego NVIDIA RTX A6000, opartego na architekturze NVIDIA Ampere, firma PNY oddaje w ręce profesjonalistów nowy poziom wydajności i możliwości.

Dodatkowe bonusy przy zakupie RTX A6000

Podejście marki PNY do jakości i doskonałości obejmuje usługi wsparcia sprzedaży, narzędzia posprzedażowe i wsparcie techniczne dla wszystkich stacji roboczych, od najprostszych do najbardziej złożonych instalacji. Dzięki PNY użytkownicy profesjonalni mogą wypracować rozwiązania najlepiej odpowiadające ich potrzebom i wymaganiom w sposób całkowicie autonomiczny – korzystając z porównywarki online.

Złącza GPU w RTX A6000

Dodatkowo PNY Partner Hub to centrum zasobów dostarczające wielu cennych informacji dla profesjonalistów. W ramach tego narzędzia dostępne są tematyczne szkolenia, dokumenty techniczne itp., które umożliwiają poszerzanie wiedzy na temat produktów, a tym samym podnoszenie swoich umiejętności. Wreszcie, dostawca ten oferuje 5-letnie przedłużenie gwarancji na swoje produkty.

Źródło: informacja prasowa