Diablo 4 trafi do Game Passa jako pierwsza gra od Activision Blizzard

16 lutego 2024,
07:00
Kaja Piaścik
Lilith z rozłożonymi skrzydłami na grafice promocyjnej Diablo 4

Po finalizacji przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft w październiku zeszłego roku gracze z niecierpliwością zaczęli oczekiwać dodania tytułów należących do wykupionej spółki do Game Passa. Chociaż gry Bethesdy pojawiły się w gamingowej subskrypcji Microsoftu zaledwie parę dni po jej przejęciu w 2021, w tym przypadku użytkownicy musieli uzbroić się w większą cierpliwość. Zarówno Activision Blizzard, jak i CEO Xboxa Phil Spencer informowali w październiku, że produkcje AB zaczną trafiać do Game Passa od 2024 roku – firmom przed sfinalizowaniem zakupu nie udało się dopiąć formalności dotyczących usługi.

Diablo 4 na Game Passie już w marcu

Teraz Xbox poinformował, że pierwszą grą Activision Blizzard na Game Passie będzie Diablo 4. W trakcie specjalnego odcinka podcastu informującego o planach biznesowych Xboxa prezeska Sarah Bond przekazała, że tytuł zostanie dodany do subskrypcji 28 marca, czyli około pięć miesięcy po przejęciu AB przez Microsoft.

Jestem podekscytowana mogąc ogłosić, że dzięki współpracy z Activision Blizzard King gry Activision Blizzard pojawią się w Game Passie począwszy od Diablo 4 28 marca, czym jestem bardzo, bardzo podekscytowana, że mogę się dzisiaj podzielić.

A wszystko to jest częścią naszego zobowiązania do uczynienia Xbox, doświadczenia Xbox i gier, które tworzymy, tak szeroko dostępnymi, jak to tylko możliwe. Tak więc teraz 34 miliony członków Game Passa mogą cieszyć się fantastycznym doświadczeniem Diablo 4.

Prezeska Xboxa Sarah Bond