Diablo 4 – najpopularniejsze błędy i sposoby ich rozwiązania. Poradnik

7 czerwca 2023,
02:32
Arek Grabowski
Główny bohater Diablo 4 stojący na moście w otoczeniu nieumarłych

Diablo 4 zbiera świetne opinie recenzentów i graczy, jednak wciąż nie jest wolne od błędów. Pojawiają się pewne glitche, bugi oraz problemy techniczne, ale wiele z nich gracze mogą samodzielnie naprawić. Premiera odbyła się 6 czerwca, wtedy zostały otwarte serwery dla wszystkich. W miarę upływu czasu gracze oraz twórcy dokumentowali kolejne błędy, oraz ewentualnie sposoby ich naprawy.

Gra Diablo 4 jest obecnie najszybciej sprzedającym się tytułem w historii Blizzarda. Nic więc dziwnego, że społeczność odkryła wiele często występujących błędów. Poniżej je opisujemy oraz podajemy skuteczne sprawdzone rozwiązania.

Spis treści:

 1. Błąd „Oczekiwanie na rozpoczęcie gry” po rozłączeniu z serwerem Diablo 4
 2. Problem z licencją w Diablo 4, czyli błąd 315306
 3. Utknięcie na ekranie logowania Diablo 4
 4. Utknięcie na ekranie „Pozostała 1 minuta” w kolejce Diablo 4
 5. Brak przycisku uruchamiania Diablo 4 w Battle.net
 6. Błąd „Serwery nie są dostępne” w Diablo 4
 7. Błąd „Twoje konto jest obecnie zablokowane” w Diablo 4
 8. Błąd „Nie można znaleźć poprawnej licencji” podczas uruchamiania Diablo 4
 9. Ciągłe oczekiwanie na uwierzytelnienie przy uruchamianiu Diablo 4
 10. Utknięcie przed ekranem tworzenia postaci w Diablo 4
 11. Błąd o numerze 34202 w Diablo 4
 12. Błędy o numerach 300202, 300008 oraz 316719 w Diablo 4
 13. Błąd z numerem 316719 po awansie postaci w Diablo 4
 14. Inne pomniejsze błędy w Diablo 4 oraz ich sprawdzone sposoby naprawy
 15. Jak zapobiegać błędom sieciowym w Diablo 4? Zadbaj o stabilne połączenie

Błąd „Oczekiwanie na rozpoczęcie gry” po rozłączeniu z serwerem Diablo 4

Taki problem był jeszcze przed premierą stosunkowo popularny wśród graczy. Jeżeli się pojawi, oznacza to awarię serwerów Blizzarda. Diablo 4 nie może dokonać połączenia, przez co gracze są „uwięzieni” na ekranie błędu. Ostatnio taki problem został powiązany z problemami serwerów uwierzytelniających.

W niektórych przypadkach taki błąd oznacza, że pojawiła się aktualizacja gry. Wtedy, aby rozwiązać taki problem, wystarczy wyłączyć Diablo 4, pobrać łatkę oraz uruchomić tytuł ponownie. Jeżeli błąd jest związany z serwerami, trzeba czekać na reakcję Blizzarda.

Problem z licencją w Diablo 4, czyli błąd 315306

Wielu graczy zgłosiło problem, który pojawia się podczas próby zalogowania się – występuje on szczególnie na PlayStation. Błąd 315306 jest związany z licencją. Obecnie nie ma żadnego „obejścia”, jednak Blizzard pracuje nad rozwiązaniem. Błąd informuje, że „nie można znaleźć ważnej licencji”. Gracze spotykali się z nim jeszcze przed oficjalną premierą we wczesnym dostępie.

Utknięcie na ekranie logowania Diablo 4

Niektórzy gracze zostają uwięzieni na ekranie logowania do Diablo 4. Pojawia się on po przejściu przez kolejkę, o ile wystąpiła. Na ten problem obecnie również nie ma rozwiązania. Należy po prostu ponownie uruchomić grę i znowu przejść przez kolejkę, co może być uciążliwe w niektórych przypadkach.

Utknięcie na ekranie „Pozostała 1 minuta” w kolejce Diablo 4

Ten problem można rozwiązać samodzielnie. Jeżeli utkniemy na dłuższy czas podczas wyświetlania ekranu „pozostała 1 minuta” w kolejce, wystarczy wyłączyć grę i zrestartować Battle.net. Czas oczekiwania obecnie nie jest zbyt długi, nawet po oficjalnym otwarciu serwerów 6 czerwca.

Brak przycisku uruchamiania Diablo 4 w Battle.net

Sporadycznie klient Blizzarda nie wyświetla przycisku uruchamiania gry Diablo 4. Można jednak wymusić włączenie się programu za pośrednictwem skrótu, który należy utworzyć. W polu tekstowym podczas tego procesu trzeba wpisać następującą komendę:

„C:\Program Files (x86)\Diablo IV\Diablo IV.exe” – launch

Gdy gra znajduje się w innej lokalizacji, należy ją oczywiście podać, by skrót prowadził do tego miejsca. Takie rozwiązanie naprawia wyżej opisany problem.

Błąd „Serwery nie są dostępne” w Diablo 4

Ten problem ma związek z serwerami Blizzarda. Najczęściej jednak ponowne uruchomienie Diablo 4 rozwiązuje problem. Sporadycznie może być konieczne także zrestartowanie Battle.netu. Jeżeli to nie pomaga, należy czekać na reakcję Blizzarda.

Błąd „Twoje konto jest obecnie zablokowane” w Diablo 4

Taki komunikat najczęściej jest jedynie błędem, konto w rzeczywistości nie jest zablokowane. To problem związany z serwerem Blizzarda. Należy zwykle poczekać kilka minut i wtedy ponownie wejść do gry. Zbyt szybkie uruchomienie Diablo 4 poskutkuje wyświetleniem się komunikatu.

Błąd „Nie można znaleźć poprawnej licencji” podczas uruchamiania Diablo 4

Ten błąd wyświetla się, kiedy gracz próbował zagrać w Diablo 4 przed uruchomieniem serwerów. Jeżeli nadal go widzisz, należy zrestartować grę. Gdy cały czas występuje ten sam problem, może być konieczne odinstalowanie i ponowne zainstalowanie Diablo 4.

Ciągłe oczekiwanie na uwierzytelnienie przy uruchamianiu Diablo 4

Oznacza to najczęściej, że serwery Blizzarda mają pewne problemy. Najczęściej pozycja w kolejce nie zostanie utracona po wyświetleniu tego komunikatu. Powinien on samoczynnie zniknąć wraz z upływem czasu. Nie należy podejmować żadnej akcji.

Utknięcie przed ekranem tworzenia postaci w Diablo 4

Niektórzy gracze zgłaszają błąd uniemożliwiający wejście do ekranu tworzenia postaci. Jeżeli gra w tym momencie napotka problem, należy ją wyłączyć i ponownie uruchomić. Najczęściej takie rozwiązanie natychmiast naprawia błąd.

Błąd o numerze 34202 w Diablo 4

Ten błąd mogą zobaczyć gracze Xboxa podczas próby zalogowania się do gry. Według Blizzarda ten problem wskazuje na nieaktualną wersję Diablo 4. Warto więc wyłączyć grę oraz ewentualnie ją zaktualizować. Jeżeli to nie pomoże, najprawdopodobniej problem jest po stronie serwerów Blizzarda i trzeba czekać na rozwiązanie.

Błędy o numerach 300202, 300008 oraz 316719 w Diablo 4

Powyższe błędy wyświetlają się u niektórych graczy po zakończeniu tworzenia postaci i próbie wczytania Diablo 4. Te problemy wskazują na przeciążenie serwerów Blizzarda. Należy po prostu kontynuować próbę wejścia do gry. Trzeba wybrać przycisk „Akceptuj”, a następnie „Rozpocznij grę” i powtarzać ten proces aż Diablo 4 się uruchomi.

Błąd z numerem 316719 po awansie postaci w Diablo 4

Ten problem obecnie nie ma żadnego obejścia. Powoduje on, że po awansie bohatera na kolejny poziom gra wychodzi do menu głównego. U niektórych graczy ten błąd występuje nawet kilka razy z rzędu. Blizzard musi popracować nad stabilnością serwerów, aby problem z numerem 316719 został rozwiązany.

Inne pomniejsze błędy w Diablo 4 oraz ich sprawdzone sposoby naprawy

Gracze zgłaszają znacznie więcej pomniejszych błędów. Niektóre z nich mają pewne rozwiązania. Wciąż jednak oznacza to, że Blizzard musi rozwiązać wszystkie te problemy. Takie błędy dość mocno utrudniają rozgrywkę, sprawiają, że jest bardziej frustrująca.

Pomniejsze problemy zgłaszane przez graczy oraz ich rozwiązania:

 • Postępy mogą zostać zablokowane w lokacji Lost Archives Dungeon – aby rozwiązać ten problem, należy pamiętać, by zabić wrogów Demonic Vanguard przed wejściem w interakcję z mechanicznymi skrzyniami;
 • Nosiciele Animusa, którzy giną od pułapek, nie upuszczają Animusa – należy unikać takich sytuacji w lochach Hallowed Osuary, Dead Man’s Dredge oraz Anicas Claim;
 • Zmiana lokalizacji mowy w prologu gry – dalsza rozgrywka jest niemożliwa przed pobraniem całego pakietu plików;
 • Podczas korzystania z kontrolera Czarnoksiężnik nie może niszczyć przedmiotów – ten błąd istnieje tylko do momentu awansowania i zdobycia pierwszej umiejętności;
 • Umiejętność Kruki Druida powoduje, że pasywne kruki się nie pojawiają – należy unikać używania Portali Miejskich podczas korzystania z Kruków;
 • Umiejętność Poison Creeper Druida nie zadaje obrażeń – ten skill nie atakuje po przeniesieniu się do miasta;
 • Obrażenia „Perfekcyjnej Burzy” Druida – ten element jeszcze nie działa prawidłowo, Blizzard musi rozwiązać problem;
 • Umiejętność „Wścieklizna” Druida nie działa – ten skill może nie uruchomić się w przypadku większych wrogów.

Podobnych problemów jest więcej, jednak nie wszystkie mają rozwiązania. Najprawdopodobniej Blizzard będzie ciągle aktualizował i rozwijał grę – kolejne błędy będą skutecznie naprawiane.

Jak zapobiegać błędom sieciowym w Diablo 4? Zadbaj o stabilne połączenie

Diablo 4 wymaga stałego i stabilnego połączenia internetowego. Inaczej mogą pojawiać się różne błędy, rozłączanie z serwerem, wychodzenie do menu oraz frustrująca konieczność ponownego logowania. Takim problemom można zapobiec, dbając o stabilne połączenie. Jak to zrobić? Przedstawiamy kilka skutecznych metod:

 • Zrestartuj router – najpopularniejsza i najprostsza metoda naprawy problemów z seicią. Zwykle poprawia to parametry połączenia. Należy wyłączyć router, odczekać kilka minut i uruchomić go ponownie.
 • Przejdź na połączenie przewodowe – zamień Wi-Fi na przewodowe połączenie, by uzyskać lepsze parametry sieci. Wpływa to na prędkość transferu, stabilność oraz opóźnienia.
 • Unikaj przeciążania sieci – zwracaj uwagę na działające programy w tle wykorzystujące internet. Im mniejsze zużycie sieci, tym stabilniejsze działanie Diablo 4.

Stabilne połączenie to podstawa w przypadku Diablo 4 ze względu na live-service. Gra nie ma trybu offline, gracze ciągle muszą być podłączeni do sieci. Powoduje to sporo problemów ze względu na serwery lub niestabilne połączenie.