fbpx

Diablo 4 będzie otrzymywać rozszerzenia co roku. Blizzard potwierdza takie plany

6 września 2023,
19:30
Arek Grabowski
Demonica

Dyrektor generalny Blizzarda ds. Diablo, Rod Fergusson, potwierdził, że Diablo 4 będzie otrzymywać nowe duże rozszerzenia co roku. Przyznał to w niedawnym wywiadzie dla serwisu Dexerto. Według dyrektora generalnego Blizzard ma ogromne plany dla gry, które wybiegają bardzo daleko.

To jest rzecz, na której się skupiamy. Patrząc na premierę gry i pierwszy sezon, postrzegamy to jako budowanie fundamentów, na których możemy budować na przyszłość. Tak więc, patrząc na nasze kwartalne sezony i coroczne rozszerzenia, są to rzeczy, na których naprawdę koncentrujemy się w naszej usłudze na żywo.

Mamy plany, mamy fabuły, które wybiegają daleko w przyszłość. Mamy plany. Zawsze przeskakujemy nasze sezony i rozszerzenia, więc jest to coś, co będziemy robić przez długi czas. Jesteśmy podekscytowani.

Rod Fergusson, dyrektor generalny ds. Diablo

Niedawno Diablo 4 otrzymało kolejną aktualizację wprowadzającą pewne zmiany i poprawki. Warto zauważyć, że tego rodzaju łatki będą wydawane cały czas tak jak kolejne sezony. Płatne rozszerzenia wprowadzają nowe lokacje, ważne elementy dla fabuły czy przedmioty lub mechaniki. Na ten moment nie wiemy, kiedy pojawi się pierwsze takie DLC.

Diablo 4 otrzyma bardzo dużo nowej zawartości przez najbliższe miesiące i lata

Blizzard jest znany z regularnego wydawania dużych rozszerzeń. Otrzymuje je między innymi MMORPG World of Warcraft. Mimo wszystko do tej gry DLC wydawane są mniej więcej co 2 lata. Diablo 4 będzie więc znacznie bardziej wspierane. Według Roda Fergussona gracze przez cały czas mają otrzymywać kolejne nowości.

Gdy tu siedzę, jesteśmy o krok od premiery głównej gry, kończymy sezon pierwszy, pracujemy nad sezonem drugim, pracujemy nad rozszerzeniem pierwszym, rozpoczynamy rozszerzenie drugie… pracujemy nad tym teraz [śmiech], a nawet nie uruchomiliśmy gry.

Rod Fergusson, dyrektor generalny ds. Diablo

Dodatkowych szczegółów dotyczących płatnych rozszerzeń niestety nie poznaliśmy. Według słów Fergussona otrzymamy pierwsze DLC po zakończeniu sezonu drugiego. Są to jednak wyłącznie domniemania. Komunikat Blizzarda może wskazywać nawet na wydanie DLC już na początku 2024 roku.