Darkest Dungeon 2 – twórcy potwierdzają datę premiery i udostępniają demo

6 lutego 2023,
19:37
Dorota Żak
Podróż w Darkest Dungeon 2

Dzisiaj o godzinie 19:00 rozpoczął się Steam Next Fest. Jak zawsze z tej okazji gracze mogą zapoznać się z wersjami demo gier, a także obejrzeć streamy ich twórców. W aktualnie trwającej edycji warto wspomnieć o Red Hook Studios, które przypomina o swojej mrocznej produkcji.

Darkest Dungeon 2 z potwierdzoną datą premiery

Sequel popularnego i pełnego wyzwań turowego roguelike’a możemy ogrywać już od października 2021. Wtedy Darkest Dungeon 2 wylądował we wczesnym dostępie. Początkowe plany zakładały, że pełna wersja gry wyjdzie w lutym 2023, jednak nastąpiła ich niewielka zmiana. Red Hook Studios poinformowało dzisiaj, że w Darkest Dungeon 2 w edycji 1.0 zagramy 8 maja tego roku.

Gra trafi na Steama i do Epic Games Store. Już teraz w obu sklepach można znaleźć wersję demo, która dostępna będzie do końca Steam Next Fest, czyli do 13 lutego. Pozwoli nam ona poznać cztery postaci oraz zwiedzić tereny miejskie lub farmy, jednak postęp pomiędzy poszczególnymi wyprawami nie zostanie zapisany.

Przy okazji eventu twórcy Darkest Dungeon 2 zaplanowali także specjalne transmisje. 7 lutego o 20:00 odbędzie się Q&A z Chrisem Bourassa’em (Creative Director) oraz Tylerem Sigmanem (Design Director). Z kolei 8 lutego o 22:00 członkowie Red Hook Studios zagrają w swoją grę w ramach livestreamu.