Darkest Dungeon II z oficjalną datą premiery

Darkest Dungeon II zadebiutował we wczesnym dostępie na platformie Epic Games Store już w październiku 2021 roku. Mimo całkiem głośnej premiery, wieści o grze szybko ucichły, gdyż z początku jej zawartość była dosyć uboga. Nie oznacza to jednak, że studio Red Hook w jakimkolwiek stopniu próżnowało, jak się bowiem okazuje, twórcy zdążyli już przygotować masę nowości, którymi nie omieszkali się nam pochwalić.

2 czerwca 2022
Na skróty
  • 31 maja na stronie Red Hook Studios opublikowany został komunikat, w którym studio przedstawiło nam dalsze plany rozwoju gry Darkest Dungeon II.
  • Tytuł aktualnie znajduje się we wczesnym dostępie, a premiera wersji 1.0 planowana jest na luty 2023 roku.
  • Twórcy koncentrują się głównie na modyfikowaniu mechanik obecnych już w grze, jednocześnie planują również zwiększyć częstotliwość pojawiania się następnych aktualizacji.

Choć od premiery wczesnego dostępu gry Darkest Dungeon II minęło już ponad pół roku, Red Hook Studios w żadnym razie nie zamierza zwalniać tempa prac nad swoim najnowszym dziełem. W opublikowanym na stronie studia komunikacie, twórcy opowiedzieli nam o dalszych planach rozwoju tytułu. Zaznaczyli przy okazji, że cały czas pozostają w stałym kontakcie ze społecznością graczy zarówno na Discordzie, jak i Reddicie, aby na bieżąco zapoznawać się z pojawiającymi się tam opiniami na temat gry.

Darkest Dungeon II bez premiery w 2022 roku

Premiera wersji 1.0 przypadnie na luty 2023 roku. Dla dużej części graczy mogła być to wiadomość szokująca, gdyż pierwsza część serii przebywała we wczesnym dostępie dokładnie 12 miesięcy, stąd też pojawiły się przepuszczenia, jakoby z kontynuacją mogłoby być podobnie. Twórcy sami jednak przyznają, że czeka ich jeszcze ogrom pracy, dlatego rzucanie jakimkolwiek wcześniejszym terminem byłoby nierozsądne.

Najważniejsze zmiany

W najbliższych aktualizacjach studio Red Hook zamierza skupić się głównie na ogólnej modyfikacji najważniejszych mechanik istniejących w grze. Mowa tu przede wszystkim o systemie relacji, który choć na papierze zapowiadał się całkiem intrygująco, tak w rzeczywistości okazał się raczej prosty, przewidywalny i pozbawiony większej głębi. Twórcy zamierzają podejść do tego tematu od całkowicie nowej strony, aby relacje budowane między postaciami miały fundamentalne znaczenie dla naszej przygody, a sam proces ich powstawania był zdecydowanie bardziej ekscytujący.

Zmian doczeka się również system progresji, który powszechnie uznawany był za najsłabsze ogniwo tytułu. Aktualna mechanika opiera się bowiem na zbieraniu podczas wypraw „nadziei”, dzięki której odblokowujemy kolejnych bohaterów, przedmioty oraz mniej istotne elementy gry. System ten nie jest w żadnym stopniu immersyjny, a zdobywanie kolejnych poziomów profilu wiąże się z brakiem jakiegokolwiek uczucia satysfakcji. Studio zapowiedziało więc prace nad kompletnie nową i odświeżoną mechaniką progresji, zdecydowanie bardziej przypominającą tę, którą znamy już z pierwszej części serii.

Kadr przedstawiający system relacji z gry Darkest Dungeon II

Kolejne plany studia Red Hook

Twórcy zdradzili nam, że większość sił zespołu przekierowana została do ubogacania zawartości już w grze występującej, dlatego też prace nad nowymi regionami i przeciwnikami zejdą na dalszy plan. Już niedługo w pojawią się jednak nowi mini – bossowie, których spotkać będziemy mogli w większości obecnych w grze lokacji. Lekkich usprawnień doczeka się również sam dyliżans, którego prowadzenie pozbawione zostanie wszelkich zręcznościowych aspektów, a wiązać się będzie z podejmowaniem większej ilości decyzji. Zmianą, którą zobaczymy najszybciej, będzie znaczne ulepszenie systemu błyskotek, które na tę chwilę pozostają jedynie płytkimi bonusami do statystyk naszych bohaterów.

Na kolejną dawkę wieści od Red Hook Studios nie przyjdzie nam raczej zbyt długo czekać, twórcy przyznali bowiem, że planują zwiększyć zarówno częstotliwość wypuszczania kolejnych aktualizacji, jak i komunikatów informujących nas o postępach prac.

Nikodem Idziak

UWaga! Gorące informacje!