Darkest Dungeon i For Honor niedługo dostępne w Xbox Game Pass

2 czerwca 2021,
00:08
Michał Kaźmirczak

Microsoft, jak zwykle na początku nowego miesiąca, przedstawił gry, które znajdą się niedługo w usłudze Xbox Game Pass. Największe hity, jakie będą dostępne, to For Honor i Darkest Dungeon.

Screen z gry For Honor
Na skróty
  • Poznaliśmy nowe tytuły, jakie pojawią się w Xbox Game Pass w najbliższych dwóch tygodniach.
  • Największe zapowiedziane tytuły to For Honor i Darkest Dungeon.
  • Oprócz tego zagrać będziemy mogli w The Wilds at Heart i Backbone.

Pierwsza z zaprezentowanych gier już dzisiaj dołączyła do usługi. Indie przygodówka The Wild at Heart dostępna jest poprzez chmurę w Xbox Game Pass. Jest to całkiem ciekawie wyglądająca produkcja, w której poznamy historię 12-letniego chłopaka, przypadkiem trafiającego do magicznego i zagubionego królestwa Deep Woods.

Screen z gry The Wild at Heart

For Honor i Darkest Dungeon w Xbox Game Pass

Dużym i znanym tytułem, jaki niedługo pojawi się w usłudze, jest For Honor, czyli gra skupiająca się na potyczkach miedzy graczami w dość wyjątkowym systemie walki, który pozwala na dużą różnorodność ataków i stylów walki. Oprócz modułu multiplayer, który jest głównym trybem gry, przejść można także kampanię fabularną samemu lub w kooperacji. For Honor dostępne będzie od 3 czerwca na konsolach i w usłudze chmury.

Screen z gry For Honor

Kolejnym tytułem, który zasili skład Xbox Game Pass, będzie niezwykle trudne i czerpiące wiele z mechanik roguelite’owych Darkest Dungeon. W produkcji tej budujemy skład z najemników, którymi później atakujemy kolejne rozbudowane lochy. W nich walczymy w turowych potyczkach z chmarami trudnych do pokonania wrogów. Nasi bohaterowie mogą nie tylko umrzeć, ale także nabawić się choroby psychicznej. Produkcja będzie dostępna na PC, konsolach i w chmurze od 10 czerwca.

Screen z gry Darkest Dungeon

Czwartym tytułem, który pojawi się w usłudze, będzie detektywistyczny indyk Backbone. W tej grze przygodowej 2D sterujemy detektywem Howardem Lotorem, a cały świat składa się z antropomorficznych stworzeń. Gra pojawi się na PC 8 czerwca.

Tytuły, które znikną z Xbox Game Pass

Standardowo, z każdym ogłoszeniem nowych gier w Xbox Game Pass pojawia się też lista produkcji, które z tej usługi znikną. Od 15 czerwca stracimy szansę zagrania w:

  • Ace Combat 7: Skies Unknown (konsole)
  • Night Call (PC, konsole i chmura)
  • West of Dead (PC, konsole i chmura)
  • Wizard of Legend (PC, konsole i chmura)
  • Observation (PC, konsole i chmura)