Czerwcowy Steam Next Fest już wystartował. Do sprawdzenia setki gier w wersji demo

10 czerwca 2024,
20:21
Dorota Żak
Logo Steam na tle ekranów.

Nadeszła już pora na kolejną edycję Steam Next Fest. Od 10 do 17 czerwca będziemy mieli okazję przetestować setki demówek gier z najróżniejszych gatunków, aby później dodać je na swoje listy życzeń. Jednocześnie dowiecie się o tych tytułach trochę więcej.

Kilka propozycji na najbliższy Steam Next Fest

Gier do sprawdzenia jest naprawdę wiele. Możemy zacząć od zaprezentowanych w czasie Summer Game Fest tytułów Once Human i Enotria: The Last Song. Są to kolejno survival z masą akcji i RPG soulslike. Wielbicieli tego ostatniego gatunku może także zainteresować Flintlock: The Siege of Dawn, w którym naszym zadaniem stanie się walka z bogami. A jeśli jeszcze wam mało soulslike’ów, to dajcie szansę Deathbound. Nam udało się pograć trochę w czasie konferencji Digital Dragons i zobaczyć, jak sprawdza się w akcji przełączanie pomiędzy poszczególnymi postaciami w trakcie rozgrywki.

Z innych propozycji uwagę przykuwa slapstickowe Thank Goodness You’re Here!, relaksujące Tiny Glade o swobodnym budowaniu uroczych konstrukcji, a także Wronie sprawy. W tej ostatniej grze wcielimy się we wronę, która zrobi wszystko, aby uprzykrzyć życie ludziom i wprowadzić do ich świata chaos. Jeśli jednak wolicie większe uporządkowanie, możecie spróbować stworzyć własne pirackie miasto w Republic of Pirates.

A może wolicie gry skupione bardziej na narracji? W Tavern Talk poprowadzimy tawernę w fantastycznym świecie czerpiącym inspirację z Dungeons & Dragons, a w Debtor’s Club zajmiemy się ściąganiem długów. Obie z nich pozwolą nam wpłynąć na obecne w nich historie.

Wymienione w tekście gry oczywiście nie wyczerpują puli wszystkich, które są właśnie dostępne w ramach Steam Next Fest. Warto więc samemu rozpocząć poszukiwania i odkryć kolejne tytuły na własną rękę.