CS:GO na silniku Source 2? Dataminer znalazł pliki gry ukryte w aktualizacji gry Dota 2

7 marca 2023,
13:23
Arek Grabowski
Gracz oglądający AK-47 Wulkan na mapie Mirage w CS:GO

Od kilku dni Counter-Strike: Global Offensive jest na ustach graczy z całego świata. Wiele wskazuje na to, że powstanie kolejna iteracja gry na silniku Source 2. Prawdopodobnie tytuł zostanie po prostu przeniesiony z wieloma różnymi ulepszeniami.

Niedawno w sieci pojawił się przeciek od znanego insidera, w którym zawarto informacje, że już niebawem rozpoczną się beta testy Counter-Strike 2, przy czym chodzi tu właśnie o projekt CS:GO na silniku Source 2. Oczywiście dokładne informacje nie były znane aż do tego momentu. Pojawił się ogromny wyciek kodu źródłowego Counter-Strike na silniku Source 2. Odnaleziono je ukryte w aktualizacji Dota 2.

Counter-Strike: Global Offensive na silniku Source 2. Co planują twórcy?

Valve wydało Counter-Strike: Global Offensive już około 12 lat temu. To jedna z najpopularniejszych gier na świecie, więc przyszedł czas, by ją zmodernizować. Jeden z dataminerów na Twitterze udostępnił ogromny przeciek związany z Source 2 i serią Counter-Strike. Pliki źródłowe, o których mowa powyżej, zostały odnalezione w aktualizacji gry Dota 2. Valve w ten sposób chciało ukryć nowości przed graczami.

Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że Source 2 przyniesie serwery 128-tick, czego gracze oczekują od dawna. Mimo wszystko nowy Counter-Strike: Global Offensive będzie oferował znacznie więcej ciekawych nowości. Co ukryto w kodzie gry Dota 2?

  • Odwołanie do mapy Zoo, którą usunięto z gry w 2019 roku;
  • Odwołanie do skrzyń i kluczy, więc pojawią się one w podobnej formie, jak możemy to zobaczyć już teraz;
  • Odwołanie do pakietu „StickerKit”, co oznacza możliwość dodawania i usuwania naklejek w grze;
  • Odwołanie do „PainKit” i „SprayKit”;
  • Odwołanie do „UnusualLoot”, co dość często określić, dotyczy to prawdopodobnie przedmiotów kosmetycznych.

Według przecieków wraz z premierą CS:GO na silniku Source 2 ma pojawić się również nowa operacja. Wszystkie informacje są jednak nieoficjalne, ponieważ Valve nadal czeka z oficjalnym ogłoszeniem.