Counter-Strike 2 jest prawdziwy i niedługo rozpoczną się jego testy beta

6 marca 2023,
12:25
Arek Grabowski
Drużyna terrorystów w Counter-Strike: Global Offensive na mapie Mirage

Według Richarda Lewisa rzeczywiście powstaje Counter-Strike 2. Jest to tytuł, o którym gracze spekulują od wielu lat. Niedawno jeden z dataminerów odkrył w plikach sterowników NVIDII związanych z Counter-Strike: Global Offensive pliki „csgos2.exe” oraz cs2.exe. Teraz Richard Lewis dodatkowo podgrzewa atmosferę z potencjalnie nadchodzącą grą Valve.

Counter-Strike 2 powstaje od dawna i w marcu mogą rozpocząć się pierwsze beta testy

Counter-Strike 2 ma wprowadzić takie nowości jak serwery ze 128 tickrate, lepszy matchmaking, poprawki graficzne, mapy itd. Richard Lewis wypowiada się na Twitterze: „Nowa wersja prawie na pewno będzie wydana pod roboczą nazwą Counter-Strike 2 i jej estymowana data beta testów wypada jeszcze w tym miesiącu do 1 kwietnia”.

Leaker zapewnia, że nadchodzący tytuł jest obecnie priorytetem dla Valve. Według nieznanych źródeł Lewisa Counter-Strike 2 to prawdziwa gra i możemy się jej spodziewać już niebawem. Co jednak będzie ze skinami graczy, które zostały zdobyte w Counter-Strike: Global Offensive, ponieważ często mogą być warte naprawdę dużo? Valve prawdopodobnie przygotuje system przenoszący skórki do nowej odsłony, jednak nic na ten moment nie jest pewne.