fbpx

Counter-Strike: Global Offensive dodaje Source 2 do puli Pre-Release

Counter-Strike: Global Offensive ma zostać przeniesiony na nowy silnik Source 2. Wiele wskazówek potwierdza taki krok Valve, w kuluarach wiadomo o tym, że odbyły się nawet testy nadchodzącej produkcji.

Pliki Source 2 i CS:GO udało się odnaleźć w puli Pre-Release, gdzie Valve umieszcza gry niedługo przed ich oficjalną premierą. O nowościach informuje między innymi Gabe Follower, znany insider powiązany z Valve. Opublikował on na Twitterze pliki wykonywalne Source 2 powiązane z Counter-Strike: Global Offensive, które zostały odnalezione w puli Pre-Release.

Czy CS:GO na silniku Source 2 pojawi się niebawem?

Tak naprawdę wiele na to wskazuje. Wyżej wymienione pliki zostały potwierdzone przez wiarygodne źródła, więc są one prawdziwe. Counter-Strike: Global Offensive odnotował ogromne wzrosty aktywnych graczy, kiedy zaczęły wyciekać informacje o silniku Source 2. Niedawno udało się pobić kolejny rekord na Steamie. Jednocześnie w CS:GO grało ponad 1,4 miliona graczy, co zaskakuje w przypadku kilkunastoletniej gry.

Według przecieków i informatorów Source 2 trafi do graczy w najbliższych tygodniach lub miesiącach. Nowa wersja gry wprowadzi między innymi serwery z tickrate na poziomie 128, usprawnienia graficzne, lepszy system matchmakingu czy też funkcje, których wcześniej nie zobaczyliśmy w Counter-Strike’u.