fbpx

Corsair Voyager a1600 – superwydajny laptop na podzespołach AMD

Corsair Voyager a1600 to debiutancki laptop producenta. Czołowy twórca peryferii i komponentów dla graczy, próbuje podbić rynek mobilnych komputerów.

Na skróty
  • Corsair prezentuje swój pierwszy laptop.
  • Voyager a1600 został wyposażony w komponenty AMD.
  • Sprzęt posiada dotykowy panel LCD nad klawiaturą oraz mechaniczną klawiaturę Cherry MX.
  • Komputer zaspokoi wszystkich graczy i twórców treści.

Corsair, producent podzespołów komputerowych i peryferii dla graczy, prezentuje swój pierwszy, debiutancki laptop Voyager a1600. Urządzenie wyposażone zostało w topowe podzespoły z myślą o zaspokojeniu najbardziej wymagających jednostek.

Voyager a1600 – laptop dla każdego?

Corsair Voyager a1600 to leciutki i zgrabny laptop stworzony z myślą o graczach i twórcach treści. Sprzęt waży zaledwie 2,4 kg i mierzy 20 mm grubości. Jak sama nazwa sugeruje, przekątna matrycy to 16 cali. Stylistyka laptopa powinna trafić w gusta wszystkich osób. Z jednej strony jest elegancki i prosty, z drugiej jednak, podświetlenie RGB i ostre krawędzie, nadają urządzeniu gamingowego charakteru.

Ekran laptopa
Źródło: Corsair

Ciekawym rozwiązaniem producenta jest to, że cały komputer oparty jest o podzespoły AMD. Mowa tu oczywiście o połączniu procesora i karty graficznej jednej marki, co raczej często się nie zdarza. Wartym pokreślenia jest także to, że komponenty to ścisła czołówka wydajności.

„Pod maską” laptopa znajdziemy procesor najnowszej generacji Ryzen 7 6800HS, 32 GB pamięci RAM DDR5 i dysk SSD PCIe 4.0 1 TB lub Ryzen 9 6900HS, 64 GB pamięci RAM i dysk SSD 2 TB. Niezależnie od tego, którą konfigurację wybierzecie, zestaw wyposażony będzie w układ graficzny AMD Radeon RX 6800M, który to jest odpowiednikiem RTX 3070.

Dotykowy wyświetlacz LCD nad klawiaturą
Źródło: Corsair

Poza mocną specyfikacją, laptopa wyróżnia wbudowany nad klawiaturą, specjalny panel kontrolny z dotykowym wyświetlaczem LCD. Element ten pozwoli na ustawienie własnych skrótów klawiszowych, makr, a także, dzięki pełnej integracji z peryferiami Elgato, kontrolę ich z tego poziomu.

Reszta wyposażenia również stoi na wysokim poziomie. Nisko profilowa klawiatura z przełącznikami mechanicznymi Cherry MX i podświetleniem RGB, a także spora ilość portów z wysoką przepustowością. Na pokładzie znalazło się miejsce dla 2x Thunderbolt 3 USB 4.0, 1x USB 3.2 Gen2 Type-C oraz 1x USB 3.2 Gen1 Type-A.

Cena i dostępność

Corsair Voyager a1600 to niewątpliwie sprzęt o mocnej specyfikacji, który powinien zadowolić każdego. Nic więc dziwnego, że laptop został dość wysoko wyceniony. Za słabszą konfigurację przyjdzie nam zapłacić 2700 $, a za mocniejszą 3000 $. Konkretna data startu sprzedaży jest nieznana. Należy zatem wyczekiwać wieści na oficjalnej stronie producenta, na której najpewniej będzie można zakupić urządzenie.