Corsair K65 RGB Mini, czyli pierwsza klawiatura 60% w ofercie producenta

Corsair zaprezentował klawiaturę K65 RGB Mini, czyli nowy, wyjątkowy model, który otwiera katalog amerykańskiego producenta na konstrukcje typu 60%. Pomimo małych gabarytów urządzenie ma oferować pełnię funkcjonalności cechujących inne wysokobudżetowe propozycje dla graczy.

23 marca 2021
Na skróty
  • Klawiatura K65 RGB Mini ma zajmować jedynie 60% miejsca w porównaniu ze standardowymi, pełnowymiarowymi konstrukcjami.
  • Corsair wprowadził do sprzedaży dwie wersje: jedna wyposażona w przełączniki Cherry MX Speed, druga w Cherry MX Red.
  • Sugerowana cena detaliczna producenta wynosi 549 zł.

Chyba każdemu z nas zdarzyło się chociaż przez chwilę pracować przy wyraźnie zbyt kompaktowym stanowisku komputerowym i wiemy, że tak ekstremalne sytuacje wymagają równie ekstremalnych rozwiązań. Oto jedno z nich.

Corsair, amerykański wytwórca sprzętu komputerowego znany m.in. z produkcji popularnych pamięci RAM, chłodzeń oraz peryferiów, do swojego katalogu wprowadził właśnie nowy model klawiatury, który zdecydowanie różni się od całej dotychczasowej puli produktów z tej kategorii. K65 RGB Mini to pierwsza konstrukcja typu 60% w ofercie kalifornijskiego przedsiębiorstwa. Producent podąża za nowym trendem w branży, który szczególnie cieszyć powinien tych użytkowników, którzy na co dzień borykają się z problemem małej ilości wolnego miejsca na biurku.

Klawiatura Corsair K65 RGB Mini

K65 RGB Mini to specjalny model klawiatury, który został zaprojektowany tak, by zajmować jedynie 60% przestrzeni, którą okupują standardowe konstrukcje. Z podobną propozycją wyszedł niedawno HyperX, który zaprezentował własny produkt tego typu.

Corsair K65 RGB Mini – kompaktowa klawiatura typu 60% z podświetleniem

Najnowsza propozycja Corsaira, pomimo ograniczonych rozmiarów, ma oferować wszystkie najważniejsze funkcje, którymi charakteryzują się wysokobudżetowe klawiatury gamingowe. Oczywiście, by osiągnąć pożądane gabaryty, producent musiał tutaj zrezygnować m.in. z klawiszy kierunkowych (tzw. strzałki), jednak dla grupy docelowej w postaci graczy i tak często były to zbędne elementy.

Klawiatura Corsair K65 RGB Mini została – jak przystało na współczesny produkt gamingowy – wyposażona w podświetlenie LED RGB obejmujące również specjalny klawisz spacji, do którego dodatkową nakładkę z wyjątkowym wzorem znajdziemy w zestawie z urządzeniem. Producent zdecydował się na użycie wytrzymałych keycapów wykonanych z tworzywa PBT i formowanych w dwóch cyklach.

Kolejną z interesujących funkcji, w które projektanci Corsaira wyposażyli swoje nowe dziecko, są liczne wbudowane skróty klawiaturowe, które dają dostęp do sterowania podświetleniem, multimediami, głośnością oraz kontrolowania profili, makr czy nawet ustawień kursora myszy. Takie rozwiązanie ma umożliwić wygodne korzystanie z wielu zaawansowanych funkcjonalności bez poświęcania standardowych klawiszy.

Mała klawiatura dla graczy od Corsaira z przełącznikami Cherry MX

Model K65 RGB Mini został „uzbrojony” w przełączniki Cherry MX Speed RGB Silver, które dzięki wyjątkowo krótkiemu poziomowi aktywacji (1,2 mm) umożliwiają szybką reakcję we wszelkich grach kładących duży nacisk na aspekt zręcznościowy. Producent gwarantuje wytrzymałość klawiszy na 100 milionów naciśnięć. Dostępna do zakupu jest również druga wersja produktu wyposażona w przełączniki Cherry MX Red.

Profil boczny klawiatury Corsair K65 RGB Mini

Nowa klawiatura Corsaira oczywiście współpracuje z oprogramowaniem Corsair iCUE, które pozwala zamienić zwykłe stanowisko komputerowe w spójnie działający ekosystem. K65 RGB Mini łączy się z komputerem przewodowo przy pomocy odłączanego kabla USB-C. Producent wyznaczył sugerowaną cenę detaliczną urządzenia na 549 zł.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!