Core Keeper świętuje 250 tys. graczy w pierwszym tygodniu!

Ten nieoczekiwany hit jest porównywany do takich klasyków jak Mineraft, Stardew Valley czy Terraria. W ciągu 48 godzin do wczesnego dostępu dołączyło 100 tysięcy graczy, a kilka dni później ponad drugie tyle. Co stoi za sukcesem Core Keepera?

14 marca 2022
Na skróty
  • Ten nieoczekiwany hit już posiada 93% pozytywnych z ponad 2500 recenzji.
  • Gra oferuje mieszankę klasycznych elementów Terrarii, Minecrafta i Stardew Valley.
  • Standardowa cena gry wynosi 46,99 zł.

Właściwie to nie do końca wiadomo. Każda recenzja mówi o diabelnie uzależniającej rozgrywce, nostalgii wylewającej się na każdym kroku i niesamowitej frajdzie w 8-osobowym co-opie. Ten niespodziankowy hit właściwie znikąd zmaterializował się na Steamie, po bardzo krótkim okresie dostępności dema w ramach Steam Next.

Jak Core Keeper jest oceniany przez graczy?

Chyba nikt się nie spodziewał tak ciepłego przyjęcia tej niepozornie wyglądającej gierki, a na pewno nie jej producenci. Ci wiele razy już powiedzieli, że nigdy nie marzyli nawet o takim sukcesie.

Na ten moment gra posiada 93% pozytywnych recenzji z 2,5 tysiąca, a to wszystko jeszcze we wczesnym dostępie, tydzień po premierze. Ceną poniżej 50 złotych Core Keeper udowadnia, że nie trzeba mieć bezdennego portfela, aby zrobić (lub kupić) arcydzieło. Fenomen tej gry zdecydowanie będzie badany w nadchodzącej recenzji gry, a tymczasem do końca 15 maja można zgarnąć grę o 4 złote i 70 groszy taniej!

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer 3 razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry które zawierają nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego „World War Z” Max’a Brooks’a to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!