Control kolejnym prezentem w Epic Games Store

Standardowo w czwartek pochylamy się na chwilę nad grą, którą aktualnie oferuje nam za darmo Epic Games Store. Tydzień temu był to Frostpunk, dzisiaj przyszła kolej na Control od Remedy Entertainment.

10 czerwca 2021
Na skróty
  • Od 10 do 17 czerwca na Epic Games Store można odebrać grę Control.
  • W kolejnym tygodniu będzie na nas czekać Hell is Other Demons oraz Overcooked 2!.

Tydzień to zdecydowanie za mało czasu, żeby porządnie ograć strategicznego Frostpunka, którego dostaliśmy od sklepu Tima Sweeneya w poprzedni czwartek, a tutaj znowu trzeba się spieszyć, bo już czeka na nas następna gra. Z klimatów planowania strategii przeżycia przenosimy się do świata, w którym musimy przetrwać w ogniu walki.

Control – darmowa gra tego tygodnia

Od dzisiaj do 17 czerwca odbierzemy w Epic Games Store Control, produkcję Remedy Entertainment z 2019 roku wydaną przez 505 Games. Główną bohaterką gry jest Jesse Faden, świeżo upieczona dyrektor tajnej agencji zaatakowanej przez pozaziemskie istoty. Jej cel to oczywiście odzyskanie tytułowej kontroli. Aby to osiągnąć, wykorzystamy szereg różnorodnych broni, a także liczne nadnaturalne zdolności. W trakcie przygody poznamy też sekrety świata, eksplorując teren tajnej agencji.

Warto jeszcze wspomnieć, że na Epicu rozdawana jest podstawowa wersja gry. Gdybyśmy zdecydowali się na Control Ultimate Edition, nadal musimy zapłacić pełną cenę. Do 17 czerwca możemy jednak zakupić dodatki do gry (Przepustkę sezonową, Rozszerzenie 1: „Fundament” oraz Rozszerzenie 2: „WAŚ”) za połowę ceny.

Epic Games Store – propozycje na kolejny tydzień

Poznaliśmy również gry, które przypiszemy do naszego konta od 17 do 24 czerwca. Pierwsza z nich to Hell is Other Demons, czyli platformowa strzelanka, wykorzystująca elementy gatunku roguelike. Nasze główne zadanie? Rozprawianie się z hordami demonów w szybkim tempie. Drugą propozycją jest natomiast Overcooked 2!, czyli wieloosobowa gra, w której wcielamy się w postacie kucharzy, którzy przy okazji mogą uratować świat.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!