Cities: Skylines – nowy dodatek Airports DLC. Nadeszły wyczekiwane lotniska!

Wirtualni mieszkańcy Cities: Skylines mogą w końcu podróżować w przestworzach. SimCity zdecydowanie przegrało walkę ze swoim konkurentem. Co będzie kolejne?

27 stycznia 2022
Na skróty
  • Cities: Skylines wprowadza DLC pod tytułem Airports.
  • Gra Paradox Interactive zdecydowanie pokonała SimCity od EA Games.
  • Aktualizacja wprowadza ruch lotniczy do gry.

Cities: Skylines to wydana w 2015 produkcja Paradox Interactive mająca na celu konkurować z SimCity od EA Games. To właśnie druga z tych produkcji została zaprezentowana wcześniej, nie została jednak przyjęta dobrze przez graczy z wielu względów. Dokładnie w tym momencie Paradox Interactive zdecydowało się na zlecenie stworzenia Cities: Skylines studiu Colossal Order.

Ta produkcja zaś, w przeciwieństwie do SimCity, szybko zdobyła serca graczy, można powiedzieć, że zmiażdżyła konkurenta w bardzo krótkim czasie.

Airports DLC – nowe rozszerzenie do Cities: Skylines wprowadza długo wyczekiwany aspekt wirtualnych miast – lotniska

W Cities: Skylines do tej pory mogliśmy zarządzać ruchem, komunikacją miejską na poziomie autobusów, tramwajów czy metra, kończąc na sieciach kolejowych. Od teraz gracze za kwotę blisko 50 złotych mogą zakupić DLC wprowadzające lotniska i ruch lotniczy.

Do teraz gracze zaspokajali się modyfikacjami, których, na marginesie, do Cities: Skylines jest pełno. Rozwiązanie od twórców jednak jest o wiele pełniejsze i pozwala na większą przyjemność z rozgrywki. Wydawca reklamuje rozszerzenie w następujący sposób:

Kontroluj ceny biletów, bramki i sieci punktów komunikacyjnych. Wraz z rozwojem strefy i wzrostem liczby pasażerów twoje umiejętności zarządzania będą poddawane kolejnym próbom. Czy lotnisko będzie chodzić jak w zegarku?

opis dodatku Cities: Skylines na Steamie

Mateusz Domińczak

O kurde, tu my idziemy znowu… Młody i zakręcony fan kina akcji – oto i ja! Najczęściej pewnie dostrzeżecie mnie aktywnego w środku nocy, pochłaniającego najgłębsze odmęty internetu. „Podżegam chaos i zniszczenie, gdziekolwiek pójdę”.
UWaga! Gorące informacje!