Circus Electrique – prezentacja rozgrywki z RPG o steampunkowym cyrku

Nadchodzi nowy tytuł w stylu Darkest Dungeon! Circus Electrique, taktyczny RPG od Zen Studios, otrzymał wideo przedstawiające szczegóły rozgrywki.

23 czerwca 2022
Na skróty
  • Pojawił się materiał wideo opisujący rozgrywkę Circus Electrique.
  • Nadchodząca gra od Zen Studios będzie taktycznym RPG w stylu Darkest Dungeon o steampunkowo-cyrkowym motywie.
  • Tytuł ma mieć premierę jeszcze w tym roku i będzie dostępny na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i Switcha.

Trwają prace nad Circus Electrique, strategicznym RPG z elementami zarządzania cyrkiem w steampunkowym klimacie Londynu pod koniec XIX wieku. Kiedy mieszkańcy nagle zaczynają zamieniać się w bezwzględnych morderców, trupa cyrkowców staje do walki o wyzwolenie miasta.

W materiale wideo udostępnionym na oficjalnym kanale Circus Electrique na YouTube Chris Baker z Zen Studios, główny scenarzysta gry, opowiada o szczegółach rozgrywki. Nadchodząca produkcja powinna spodobać się przede wszystkim fanom Darkest Dungeon – nie sposób przeoczyć inspiracji tytułem od Red Hook Studios.

Circus Electrique – przedstawienie rozgrywki

W Circus Electrique gracze pokierują czteroosobową drużyną złożoną z członków cyrkowej menażerii. Wśród grywalnych postaci znajdzie się chociażby klaun, mistrzyni ucieczek, strongman, ludzka kula armatnia, brzuchomówca czy artystka plująca ogniem. Każda z piętnastu odblokowywanych w trakcie rozgrywki klas będzie dysponować unikalnymi umiejętnościami i atakami.

W turowej walce istotna będzie nie tylko pozycja postaci i jej dostępne talenty. Istotną mechaniką ma być wskaźnik lojalności, który wpływa na morale bohatera i jego efektywność w bitwie. Oprócz tego w fabule Circus Electrique ważną rolę zagra sam cyrk. Żeby odkryć tajemnicę wydarzenia, jakie uczyniło z mieszkańców Londynu brutalnych morderców, gracze zajmą się zarządzaniem trupą i planowaniem przedstawień.

Według pierwszego zwiastuna zapowiadającego produkcję, premiera Circus Electrique odbędzie się jeszcze w tym roku. Tytuł pojawi się na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch i PC, zarówno na Steamie jak i Epic Games Store. Wydawcą jest Saber Interactive.

Ustrzel grową okazję

Kaja Piaścik

UWaga! Gorące informacje!