Chernobylite z datą premiery na konsole nowej generacji

Studio The Farm 51 nie przestaje wspierać Chernobylite. Aktualne plany co do gry obejmują wydanie wersji na konsole nowej generacji, kilka DLC z dodatkową zawartością, a także Edycję Rozszerzoną na PC.

Na skróty
  • Premiera Chernobylite na PlayStation 5 i Xboxie Series X/S odbędzie się 21 kwietnia 2022 roku.
  • Tego dnia zadebiutuje również Edycja Rozszerzona gry na PC.
  • Trzecią premierą w tym terminie będzie DLC Blue Flames.

Chernobylite, czyli będąca survival horrorem gra polskiego studia The Farm 51, miała swoją premierę jeszcze w zeszłym roku. Tytuł trafił najpierw na PC, dwa miesiące później na konsole, a niedługo wyląduje także na sprzęcie nowej generacji. Studio potwierdziło dzisiaj, że wersja gry na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S zostanie wydana 21 kwietnia tego roku.

Plany The Farm 51 na rozwój Chernobylite i nowości w wersji next-genowej

Podana kwietniowa data zaoferuje nam jeszcze więcej, o czym można przeczytać choćby na portalu All in! Games. Wtedy też ukaże się Edycja Rozszerzona Chernobylite na PC oraz dodatek Blue Flames. Dzięki niemu do gry trafi nowa zawartość, m.in. w postaci dodatkowych aktywności oraz kuszy, która pomoże w rozprawianiu się z wrogami. The Farm 51 realizuje tym samym kolejne punkty ze swojej roadmapy dla Chernobylite. Według planów gra ma otrzymać do końca roku jeszcze trzy inne DLC o tytułach Red Trees, Green Walls i Black Smoke.

Kusza z DLC Blue Flame dla gry Chernobylite
Źródło: All in! Games

Warto także wspomnieć, że przy okazji kwietniowej premiery, obecni posiadacze Chernobylite – zarówno na PC, jak i na konsolach – będą mogli zaktualizować swoją grę do jej najnowszej wersji, która zaoferuje ray tracing i ulepszone efekty graficzne. Dodatkowo wersja next-genowa otrzyma dwa nowe profile graficzne: 4K (Dynamic) 30 FPS oraz 1080p (Ultra Details) 60 FPS. Jeśli zdecydujemy się na grę na PlayStation 5, możemy również liczyć na wsparcie dla kontrolerów DualSense, a także na kompatybilność z opcją PlayStation’s Activity Card. Chernobylite na PS5 zakupimy przy tym nawet w fizycznej kopii.